Solarium bądź opalony przez cały rok

Solarium ogólnie, pytania i odpowiedzi

solarium

Solarium z czym to się je ? postaram się w tym artykule przybliżyć na czym polega solarium, czego możemy się spodziewać oraz jak solarium wpływa na nasze ciało. Każdy z nas marzy o pięknej opaleniźnie która utrzymałaby się przez cały rok, o ile latem to nie problem zimą mamy już mniejsze pole do popisu. W tej sytuacji na ratunek idą solarium oraz samoopalacze.

Solarium jest to miejsce w którym za opłatą najczęściej około 1zł za minutę możemy się opalić w urządzeniach do opalania poprzez promienie UV. Po paru sesjach po kilka do kilkunastu minut klient zyskuje piękną opaleniznę która powstaje poprzez reakcję ochronną skóry na promieniowanie UV, a czas jaki musimy spędzić w urządzeniu do opalania jest zależna od fototypu naszej skóry. Solarium staje się coraz bardziej popularne w Polsce i coraz większa liczba osób cyklicznie chodzi na ten zabieg.

Efekty można zobaczyć już po pierwszej wizycie, jednak jeśli przesadzimy z opalaniem możemy doznać oparzenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie skóry.

Solarium a pryszcze

– Solarka pomaga na pryszcze – zdecydowanie nie pomaga, mylne dla nas jest to, że na początku rzeczywiście może pomóc, ponieważ wysusza istniejące pryszcze, jednak nadmierne wysuszanie skóry powoduje zwiększoną ilość wydzielania sebum co prowadzi do powstania pryszczy nawet z podwójną siłą.

łózko na solarium
Łózko do opalania

Kilka pytań i odpowiedzi

PYTANIA:

1) Ile kosztuje wizyta na solarium?
2) Czym różni się Turbo od zwykłego łóżka na solarium?
3) Czy można się opalać bez bielizny?
4) Co ile dni chodzić na solarium?
5) Jak długo można się opalać na solarium?

ODPOWIEDZI:

1) Ceny w każdym solarium będą inne lecz można uśrednić że lampy o mocy 160V: 1 minuta = 1 zł. a lampy o mocy 100 V będą analogicznie troszkę tańsze od swoich mocniejszych braci, około 0,8 zł za 1 minutę. Staraj się wybierać sprawdzone, renomowane solarium aby uniknąć starych lamp.

2) Łóżko turbo mają większą moc około 160 V, przy czym zwykłe łózko 100 V, tak więc przy opcji TURBO szybciej się opalimy.

3) W przypadki mężczyzn nie ma żadnego problemu, oczywiście musimy uważać ponieważ skóra w okolicach intymnych jest bardzo wrażliwa i delikatna i łatwo o poparzenia. W przypadku kobiet lepiej aby opalały się w majtkach ponieważ istnieje ryzyko zarażenia się grzybicą pochwy, jeżeli chodzi o zdjęcie stanika, nie ma żadnego problemu.

4) Pomiędzy sesjami powinien być odstęp przynajmniej 24 godziny, lecz należy obserwować swoją skórę czy podrażnienia już ustąpiły dopiero wtedy można bezpiecznie opalać się w solarium. Rekomendowane opalanie które nie zrobi Ci krzywdy to raz na tydzień.

5) Czas spędzony na solarce zależy od fototypu naszej skóry, jednak kiedy idziemy na solarium po raz pierwszy musimy być bardzo ostrożni i wybrać jak najbardziej możliwy krótki czas opalania aby wyczuć nasz organizm jak reaguje na promienie UV z lamp.

 

fototyp 1 – ciemne włosy, śniada cera, ciemne oczy,
fototyp 2 -szatynowe włosy, lekko śniada cera, zielone lub piwne oczy,
fototyp 3 – ciemne blond włosy, niebieskie oczy, jasna skóra,
fototyp 4 – rude lub jasne blond włosy, niebieskie oczy, piegi.

Fototyp 1 jest szczęściarzem ponieważ może opalać się najdłużej ze wszystkich typów cery jednak fototyp 4 jest pechowcem który raczej powinien unikać solaria oraz słońce, jeżeli już się zdecyduje sesje powinny trwać nie dłużej niż 5 minut. Najlepiej poradzić się osoby która obsługuję solarium w celu ustalenia czasu trwania naszej sesji opalania.

Redaktor Pakernia24: Sebastian Walczak

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz