Nowy rekord świata w martwym ciągu kobiet Andrea Thompson 290kg

rekord świata martwy ciąg kobiet 290 kg

Andrea Thompson to Brytyjska strongwoman, ma 165 centymetrów wzrostu, waży aż 120 kilogramów! Wczoraj postanowiła pobić rekord Świata w martwym ciągu kobiet, udało się, w dodatku aż dwukrotnie!

Ten rok jest, rokiem bicia rekordów, w męskim martwym ciągu Hafthor Bjornson podniósł aż 501 kilogramów. Andrea Thompson, podjęła próbę, przełamania bariery aż 300 kilogramów, aczkolwiek ostatecznie stanęło na i tak imponujących 290 kilogramach!

Thompson na swoim koncie ma wiele tytułów Strongest Woman w Wielkiej Brytanii oraz tytuł najsilniejszej kobiety Świata.

Rekord Świata – Martwy ciąg kobiet pobity

Pierwsza próba to 280 kilogramów – poszło jak po maśle. Jej trener Laurence Shahlei, nie krył zadowolenia z tego powtórzenia, już w tym momencie rekord Świata został pobity, jednak Andrea postanowiła pójść dalej…

Druga próba 290 kilogramów – już po 5 minutach, jej rekord Świata stracił ważność. Thompson w drugim podejściu była już wyraźnie zmęczona, walczyła z ciężarem, jednak ostatecznie udało jej się podnieść 290 kilogramów i pobić swój własny rekord!

Trzecia próba 300 kilogramów – Thompson tego dnia była tak jakby nienasycona… Dwukrotne bicie rekordu Świata było dla niej zbyt małym wyczynem, postanowiła podnieść 300 kilogramów! Większość zawodów kobiet została w tym roku odwołana, dlatego Andrea postanowiła, zrobić to dla publiki i pobić rekord poraz trzeci! Niestety ten ciężar nie jest jeszcze dla niej, Thompson nie była w stanie podnieść sztangi.

Oto komentarz siłaczki po wydarzeniu:

„Szczerze mówiąc, jestem naprawdę rozczarowana, że nie dałam rady podnieść 300 kg. 
Myślę, że to była liczba, której naprawdę chciałem dzisiaj dostać. 
Ale ostatecznie będę zadowolona z 290 kg, które dzisiaj podniosłam. ” 

Andrea Thompson z pewnością nie pozostanie przy 290 kg, planuje ponownie spróbować udźwignąć 300 kilogramów. Na tą chwilę musi zregenerować swoje ciało a następnie budować dalej nadludzką siłę.

Pełne nagranie z pobicia rekordu świata w martwym ciągu kobiet

290 kilogramów martwy ciąg kobiet rekord świata

Co uważacie o wyczynie Brytyjki, kawał baby co ? 🙂

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *