Postanowienia noworoczne dotyczące siłowni, naszej sylwetki i sportu – lista

postanowienia noworoczne siłownia, kulturystyka

Już za kilka dni przywitamy nowy 2021 rok, jest to doskonały czas na postawienie sobie nowych celów, które pozwolą nam rozwinąć nasze skrzydła. Do ustalania celów, doskonale posłużą nam „postanowienia noworoczne”, które na początku roku zapisuje chyba każdy z nas.

Jak zrobić to w najskuteczniejszy sposób? Jakie cele dotyczące siłowni, można sobie postawić? Jak wytrwać w swoich postanowieniach? Odpowiedzi na te pytania, postaram się zamieścić w tym artykule.

Na wstępie chciałbym napisać, że do stworzenia listy celów i postanowień, wcale nie jest potrzebny nowy rok! Jeżeli czytasz ten artykuł w innym czasie niż 1 Stycznia, nic nie szkodzi, do chęci zmiany i postawienia sobie celów, najlepszy czas jest TERAZ, nigdy nie czekaj na nowy rok!

Jeżeli nowy rok jest dla Ciebie motorem napędowym do zmiany to doskonale, podsumuj stary rok, weź kartkę i długopis i zacznij planować razem z nami 2021 rok.

postanowienia noworoczne planowanie

Jak wyznaczyć cele dotyczące siłowni w najefektywniejszy sposób?

 1. Zastanów się co chciałbyś zmienić, co chciałbyś osiągnąć lub co nie pasuje Ci w twoim życiu? Poświęć na to pytanie trochę czasu i zastanów się, co chciałbyś dokonać w najbliższym 2021 roku?
 2. Postanowienia muszą być realne, możesz mierzyć wysoko, jednak zbyt optymistyczny cel, może Cię sfrustrować i zniechęcić do dalszego działania.
 3. Musisz jasno sformułować swoje postanowienie, nie może być zbyt ogólne – wiele osób, które piszą listę postanowień noworocznych, ustawiają sobie zbyt ogólny cel. Przykładowo piszemy „chcę schudnąć w tym roku”, to postanowienie tak na prawdę jest bezużyteczne, schudnąć, równie dobrze można 500 gram… Prawidłowe postanowienie musi być konkretne i policzalne, np. „W 2021 roku schudnę 18 kilogramów, do 31 Grudnia 2021 roku!”
 4. Policzalne postanowienie – jeżeli nasze postanowienie jest policzalne, łatwo można nakreślić plan działania aby to osiągnąć. Posłużymy się przykładem z 3 punktu, jeżeli chcemy schudnąć 18 kilogramów w 2021 roku, to mamy na to 12 miesięcy. 18 kilogramów : 12 miesięcy = 1,5 kilograma na miesiąc. To całkiem osiągalne, prawda? Można iść krok dalej i podzielić 1,5 kilograma na 4 tygodnie, co daje 0,375 kilograma na 7 dni!
 5. Musisz nakreślić dobry plan działania – nie wystarczy chcieć coś zrobić, trzeba jeszcze wiedzieć jak tego dokonać. Jeżeli wyznaczyłeś sobie cel, twoim zadaniem jest dowiedzieć się wszystkiego co tylko możliwe jak tego dokonać w najbardziej efektywny sposób. Po procesie edukacji (nie przeciągaj go w nieskończoność, zacznij działać i w trakcie modyfikuj swój plan), przejdź bezzwłocznie do działania, nie trać czasu!
 6. Element grywalizacji w naszym postanowieniu – kiedy nakreślimy sobie konkretny plan działania, możemy ustalić jaką nagrodę dostaniemy w zamian za „dobre sprawowanie”, nic tak nie motywuje jak nagroda, jej brak może skutkować tym, że szybko zrezygnujemy z naszego nowego postanowienia i wrócimy do starych nawyków. Nagrody możemy wręczać sobie po osiągnięciu celu lub na zachętę po osiągnięciu jego części np. po schudnięciu każdych 5 kilogramów. Nagrodą musi być to co nas cieszy i jest dla nas ważne.
 7. Stałe monitorowanie postępów – musimy stale monitorować nasze postępy, dzięki temu zyskujemy większą pewność siebie, dodatkową motywację po osiągnięciu części naszego celu. Dzięki samokontroli, możemy wyciągać wnioski, które pozwolą nam spełnić nasze postanowienie, interweniując w razie potrzeby i zmieniając nasz plan działania, jeżeli nie wszystko idzie tak jakbyśmy tego chcieli.
 8. Musisz tego chcieć! Jeżeli chcesz wytrwać w swoich postanowieniach, musisz tego na prawdę chcieć. Jeżeli robisz to dla kogoś lub w głębi duszy nie zależy Ci na tym, z pewnością odpadniesz po kilku tygodniach „męki”. Jeżeli czegoś na prawdę chcesz i stworzysz jasny i realny plan, nie ma opcji, żeby Ci się nie udało 🙂
postanowienia noworoczne, cele sportowe i siłownia

Przykładowe postanowienia noworoczne dotyczące siłowni, naszej sylwetki oraz treningu na siłowni – lista

 1. Chcę schudnąć 20 kilogramów w 2021 roku
 2. Chcę przybrać 15 kilogramów masy mięśniowej w 2021 roku
 3. Chcę przebiec 10 kilometrów w czasie niższym niż 50 minut
 4. Chcę wyrzeźbić swoje ciało, osiągając poniżej 10% tłuszczu w organizmie
 5. Chcę robić 10 000 kroków, każdego dnia.
 6. Nie będę jeść słodyczy z wyjątkiem urodzin oraz większy imprez np. wesele.
 7. Chcę wycisnąć 100 kilogramów na klatkę do końca 2021 roku.
 8. Chcę wykonać 100 pompek do końca 2021 roku.
 9. Wykonam 208 treningów siłowych w 2021 roku, po szybkim dzieleniu wychodzi 208 : 52 tygodnie = 4 treningi tygodniowo.
 10. Chcę zwiększyć rozmiar swoich bicepsów do końca 2021 roku o 4 centymetry
 11. Będę rozciągać swoje ciało 2 razy w tygodniu.
 12. Nie będę jeść fast foodów z wyjątkiem ostatniej Niedzieli miesiąca.
 13. Ograniczam spożycie cukru do 12 gram dziennie!
 14. Nie będę podjadać między posiłkami
 15. Pozbędę się 10 centymetrów w obwodzie pasa
 16. Codziennie będę jeść 300 gram warzyw
 17. Do końca roku nie będę słodzić kawy i herbaty
 18. Przez cały rok będę pić 2 litry wody każdego dnia
 19. Do końca roku wykonam martwy ciąg z ciężarem 300 kilogramów – dla bardziej zaawansowanych 😀
 20. Do końca roku nauczę się pływać
 21. Do końca roku przygotuje się i przebiegnę maraton
 22. Do końca roku przygotuje się i przebiegnę półmaraton
 23. Do końca roku nauczę się stania na rękach
 24. W tym roku przygotuję się i przebiegnę w runmageddon lub spartan race.
 25. Wykonam 20 jednostek treningowych dowolnego sportu walki (pozwoli sprawdzić czy dany sport jest dla nas, czy musimy szukać dalej)
 26. Przez cały rok będę liczyć kalorie
 27. Przez cały rok będę chodzić do pracy na nogach – o ile nie mamy zbyt daleko 🙂
 28. Jeżeli pogoda pozwoli zamienię samochód na rower jako główny środek transportu.
 29. W tym roku nauczę się jeździć na nartach, rolkach, łyżwach.
 30. Będę ćwiczyć w domu przez 30 minut dziennie
cel sport postanowienia

Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycję postanowień noworocznych dotyczących sportu, siłowni oraz sylwetki, piszcie w komentarzach! Zachęcam również do podzielenia się z nami, swoją listą postanowień na 2021 rok.

Korzystając z okazji cała ekipa Pakernia24.pl pragnie złożyć najszczersze życzenia na nowy rok:

Wszystkim naszym użytkownikom, życzymy by Nowy 2021 Rok przyniósł dużo szczęścia, które sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem. Bądź silny, osiągaj wyznaczone cele, spełniaj najskrytsze marzenia, bądź zdeterminowany, uśmiechaj się, otaczaj się prawdziwymi przyjaciółmi, dbaj o zdrowie, nigdy się nie poddawaj, kochaj całym sercem, tego wszystkiego i wiele więcej, życzy ekipa Pakernia24.pl!

nowy rok życzenia

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz