Ostatnie wydarzenia w świecie MMA: walki, zawodnicy i najnowsze informacje

zawodnicy walczący w klatce

Bez dwóch zdań od wielu lat gale MMA cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem kibiców. Dotyczy to nie tylko najlepszej federacji na świecie UFC, ale także rodzimej organizacji KSW. Starcia najlepszych fighterów śledzone są przez setki tysięcy kibiców w Polsce, którzy chętnie zasiadają przed telewizorami. Sprawdź najważniejsze wydarzenia w świecie MMA w ostatnich tygodniach.

Udany powrót Michała Materli do klatki

Na polskim podwórku najważniejszym dotychczasowym wydarzeniem w MMA w 2023 roku był udany powrót Michała Materli. Doświadczony fighter pozbierał się po porażce z Mariuszem Pudzianowskim i efektownie znokautował Kendalla Grove’a na gali KSW 78, która odbyła się w styczniu w Szczecinie. Tym samym potwierdził, że wciąż może liczyć się w walce z najlepszymi zawodnikami organizacji KSW.

Islam Makhachev lepszy od Alexandera Volkanovskiego

Za nami też wielki pojedynek w kategorii lekkiej w UFC. Rosjanin Islam Makhachev na dystansie pięciu rund wypunktował Alexandera Volkanovskiego z Australii i obronił tytuł. Walka wzbudzała wiele emocji, ponieważ Volkanovski zdecydował się na wystąpienie w wyższej kategorii wagowej po to, aby sięgnąć jednocześnie po dwa pasy federacji UFC. Wciąż pozostaje mistrzem organizacji w wadze piórkowej. W tej wyższej musiał uznać wyższość lepiej dysponowanego Rosjanina. Wiele wskazuje na to, że w ich przypadku dojdzie do rewanżu. Dla Makhacheva była do 12. wygrana z rzędu. Na koncie ma łącznie 24 wygrane i jedną porażkę w MMA. Walki tego zawodnika zawsze są bardzo widowiskowe.

Jamahal Hil lepszy od Glovera Teixeiry

Trzecią z walk, którą warto wyróżnić, jest pojedynek o mistrzostwo UFC w kategorii półciężkiej. W nim Jamahal Hill na dystansie pięciu rund okazał się lepszy od doświadczonego Glovera Teixeiry i zasłużenie został nowym mistrzem federacji. Póki co starcie to uznawane jest za najlepsze w światowym MMA w 2023 roku. Za nami dopiero kilka tygodni tego roku i liczymy na to, że jeszcze wiele emocjonujących pojedynków przed nami.

Cieszy forma Polaków

W ostatnich miesiącach w bardzo dobrej formie jest przynajmniej kilku polskich fighterów. Na uwagę zasługuje m.in. dyspozycja Tomasza Romanowskiego. W styczniu pokonał Radosława Paczuskiego i odniósł swoje piąte zwycięstwo z rzędu. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy pojedynek w tym roku Pawła Pawlaka. Na swoim koncie ma już osiem walk z rzędu bez porażki i na pewno będzie chciał kontynuować tę serię. Z dobrej strony w ostatnim czasie pokazał się także Roman Szymański, który w styczniu efektownie zastopował doświadczonego Raula Tutarauliego i odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. To kluczowe informacje MMA z ostatnich pojedynków Polaków w organizacji KSW. Polscy zawodnicy MMA należą do europejskiej i światowej czołówki.

Gdzie szukać informacji ze świata MMA?

Wiadomości sportowe MMA cieszą się dużym zainteresowaniem. Najważniejsze newsy dotyczące występów reprezentantów Polski znaleźć można na portalu Gotowi Na Sport. Jeżeli poszukujesz dokładnych statystyk i bilansów walk, to warto odwiedzić https://www.sherdog.com/. To prawdziwa skarbnica wiedzy o wynikach i statystykach pojedynków w światowym MMA.

 

Materiał partnera.

Jak oceniasz ten artykuł?

Dodaj komentarz