Nootropiki – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

środki nootropowe w tabletkach

Wśród wielu suplementów diety królują m.in. środki nootropowe, które mają wyrównywać poziom neuroprzekaźników. Ich zadaniem jest zachować balans, wpływając pozytywnie na nastrój, koncentrację i wydajność mózgu. W myśl rosnącej popularności tej grupy supli, przygotowaliśmy odpowiedzi na podstawowe i jednocześnie najczęściej pojawiające się pytania dot. nootropików.

Czym są nootropy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, pora przypomnieć, jak wygląda układ nerwowy.

Podstawową jednostką układu nerwowego jest neuron oraz komórki glejowe, których rolą jest regularne odżywianie. Komórki nerwowe przesyłają między sobą impulsy – czyli informacje, które dotyczą odbieranych bodźców. W ten sposób organizm może reagować na sygnały pochodzące z zewnątrz. Impulsy wywołują więc m.in. ból, a także wpływają na nasze zachowanie. Przekazywanie ich możliwe jest dzięki synapsom, które połączone są aksonem i dendrytem. Kiedy impuls przechodzi przez wszystkie te składowe otwierają się kanały jonowe, uwalniające z synaps neuroprzekaźniki.

Neuroprzekaźniki są związkami chemicznymi, które przekazują sygnały dalej. Dzięki nim impuls dociera od neuronów, aż do komórek docelowych. Wśród neuroprzekaźników wyróżnia się m.in. dopaminę, serotoninę, acytylocholinnę oraz GABA.

Po tym krótkim opisie widać już, że neurony mają niezwykle ważne znaczenie dla codziennego funkcjonowania mózgu. Bez nich ten nie otrzyma sygnałów, które mają wpływ na szereg funkcji – w tym na nasze samopoczucie i koncentrację.

Nootropy to szeroka grupa substancji poprawiających funkcje poznawcze. Wszystko to zachodzi w sposób bezpieczny i wspierający naturalne mechanizmy wewnątrz organizmu.

Jak działają suplementy nootropowe?

Nootropy (https://wxnlabs.com/k/nootropiki/) to szeroka grupa produktów, zażywanych w celu poprawienie koncentracji i pamięci. Umownie dzieli się na trzy grupy, które uzależnione są od właściwości, ale także od składu poszczególnych suplementów. Ta najpopularniejsza wskazuje, że są to substancje mające na celu usprawnić i poprawić połączenia pomiędzy lewą i prawą półkulą mózgu.

Docelowo wszystkie nootropy mają za zadanie:

  • Poprawić jakość snu,
  • Obniżyć poziom odczuwanego stresu,
  • Zmniejszyć poziom kortyzolu,
  • Poprawić koncentrację,
  • Poprawić pamięć,
  • Zmniejszyć uczucie zmęczenia (umysłowego).

Co zawierają suplementy na pamięć i koncentrację?

Jak już wiesz – nootropiki mają poprawić pracę układu nerwowego. Wszystko to dzieje się dzięki doskonale zbilansowanymy składowi, który posiada witaminy i minerały wspierające koncentrację. Najczęściej w ich składzie znajdziesz naturalne substancje i produkty – takie jak np. wyciąg z miłorzębu japońskiego (ginkgo-biloba), kofeinę, guaranę, lecytynę czy żeń szeń.

Każdy z nich jest bezpieczny, usprawnia pracę neuronów i poprawia zdolność do zapamiętywania. Rekomenduje się używanie ich np. podczas wielogodzinnej pracy umysłowej, a także przed treningiem czy nauką na egzaminy.

Szeroki wybór suplementów wspierających pamięć i koncentrację dostępny jest na https://wxnlabs.com/.

 

Materiał zewnętrzny.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz