Nowy rekord Świata w martwym ciągu?! Próba 502 kg Ivana Makarova

martwy ciąg 502 kg ivan makarov

Podczas Ultimate Feats of Strenght 2 doszło do bardzo ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich była próba pobicia rekordu Świata z 2 Maja 2020, należącego do Hafhtora Bjornssona, który podniósł 501 kilogramów w martwym ciągu!

Śmiałkiem który postanowił pobić ten rekord okazał się Ivan Makarov z Rosji, postanowił dołożyć jeden kilogram więcej od rekordu i podnieść 502 kilogramy w martwym ciągu! Jego oficjalny rekord przed zawodami wynosił 490 kilogramów, czyli szanse na pobicie aktualnego rekordu miał całkiem spore.

Głównym sędzią w tym wydarzeniu był sam Zydrunas Savickas! Hafthor Bjornsson, przyłączył się do komentowania wydarzenia z pewnością licząc, że nikt nie pobije jego rekordu! 🙂

502 kilogramów Ivan Makarov

Makarov rozpoczął rozgrzewkę od 375 kilogramów, oczywiście nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia. Za drugim podejściem uniósł 450 kilogramów, również bez większych problemów. Seria finałowa 502 kilogramy na sztandze, emocje sięgają zenitu, Ivan dostaje zielone światło, sztanga unosi się w powietrzu i… niestety powędrowała w okolicę linii kolan i stanęła w miejscu, chodź Makarov ciągnął z całych sił, nie udało się mu pobić rekordu Świata.

W pojedynku jeden na jeden z Heinla, który podniósł 455 kg, Makarov przegrał zaliczając 450 kg. Jednak dla wszystkich jest zwycięzcą i wielkim mistrzem. Heinla nie próbował nawet podbić rekordu świata, nie podchodszedł pod sztangę 502 kg…

Próba podniesienia 502 kg Ivan Makarov

1:51 – próba 502 kilogramów!

550 kilogramów z 12 centymetrowego podestu!

Wciąż aktualny rekord Świata w Martym Ciągu 501 kg – Hafthor Bjornsson

Rekord Świata 436kg Mikhail Shivlyakov – powyżej 40lat

Drugim ciekawym wydarzeniem tej imprezy było bicie rekordu Świata przez Mikhaila Shivlyakova, który pobił rekord świata, podnosząc 436 kilogramów w martwym ciągu, mając przy tym powyżej 40 lat!

Ta próba to prawdziwa rzeź, Mikhail to prawdziwy wojownik, takiej walki podczas próby podniesienia ciężaru nie widziałem chyba nigdy w życiu! Z jego twarzy wylewała się krew, całe ciało drżało a on kontynuował walkę i wygrał, pobił rekord Świata!

Te zawody można zaliczyć do udanych, Mikhail Shivlyakov pokazał wielką klasę pobijając rekord Świata. Ivan Makarov co prawda nie podniósł 502 kilogramów, ale pokazał wielką wole walki i determinację w dążeniu do celu.

Możemy być pewni, że Ivan nadal będzie kontynuował treningi i nie spocznie póki nie pokona rekordu Hafthora! Jestem pewien, że jeżeli nie złapie żadnej kontuzji, rekord zostanie pobity!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *