Najnowsze informacje w sprawie otwarcia siłowni, władze podały rozwiązanie!

siłownia branża fitness lockdown co dalej

Najnowsze informacje w sprawie branży fitness i siłowni nie są zbyt optymistyczne, jest jednak małe światełko w tunelu. Jak informuje RMF FM, Ministerstwo Zdrowia, sanepid i Kancelaria Premiera nadal nie są za otwarciem siłowni, sal fitness i basenów!

Rozwiązaniem jakie widzi rząd jest pomoc finansowa właścicielom wszystkich obiektów, których dotyczy lockdown branży fitness. Dzięki temu firmy mają przetrwać ten najgorszy okres prawdopodobnie kilku najbliższych miesięcy.

Cała branża fitness bardzo emocjonalnie podchodzi do całej tej sytuacji, czemu nie można się dziwić, być może od ich determinacji, zależy przyszłość ich firm i życia… Po sobotnim proteście przeciwko decyzji rządu, w poniedziałek doszło do spotkania przedstawicieli branży fitness z Jarosławem Gowinem, który dał nadzieję na negocjację w sprawie lockdownu branży fit…

Przedstawiciele żyli nadzieją, że od Soboty ich lokale będą mogły zostać ponownie otwarte, jednak jak podaje RMF FM do takiej sytuacji nie dojdzie.

Na co mogą liczyć firmy ?

Właściciele firm według wstępnych ustaleń będą mogli liczyć na:

  • Zawieszenie składek ZUS
  • Zawieszenie podatków
  • Dofinansowanie do zatrudnienia
  • Na rekompensowaniu poniesionych strat

Branża fitness w rozmowach z przedstawicielami rządu wyraziła chęć głębokiej współpracy i pracować w najwyższych standardach sanitarnych, nawet większych jak do tej pory!

Zaproponowano podwyższenie limitu osób w placówkach w strefie żółtej z 7m2 do 10m2 a czerwonej z 10m2 do 12m2. Zwiększyłby się również dystans między trenującymi z 1,5 do 2 metrów! Jak widać te propozycje nie były wystarczające i nie przekonały rządzących.

Wygląda na to, że ponowne otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów nie nastąpi zbyt szybko. Miejmy nadzieję, że państwo sprosta tej ciężkiej sytuacji i nie pozwoli, żeby branża w której pracuje ponad 150 tysięcy osób upadła!

Zajrzyj i dowiedz się kto może korzystać z siłowni: https://www.pakernia24.pl/silownie-baseny-otwarte-koronawirus-covid/

Redaktor Pakernia24: Tomasz Ozdoba

Ocena: 3.7/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz