Jak sobie radzić z przebarwieniami na twarzy?

Przebarwienia na twarzy mogą wystąpić zupełnie niespodziewanie i to nienależnie od kolorytu skóry. I choć na ogół nie są groźne, stanowią duży problem natury estetycznej. Wpływają na pojawienie się kompleksów i negatywnie oddziałują na pewność siebie. Czy nie ma zatem innego wyjścia, jak tylko pogodzenia się z takim stanem rzeczy? Odpowiedź na to pytanie jest przecząca, trzeba jednak poznać najważniejsze zasady pielęgnacyjne dotyczące skóry ze zmianami barwnikowymi. Dowiedz się, jak sobie radzić z przebarwieniami na twarzy.

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia mogą wystąpić na różnych obszarach skóry, jednak najczęściej pojawiają się na twarzy i to właśnie tam stanowią największy problem. Przyczyną ich powstawania jest nieprawidłowe funkcjonowanie melanocytów, czyli komórek barwnikowych występujących w skórze. Pod wpływem różnorodnych czynników może dojść do zaburzenia ich pracy, co prowadzi do nadprodukcji melaniny, a stąd już krótka droga do pojawiania się na twarzy nieestetycznych brązowych plam, które wyraźnie odróżniają się od reszty skóry.

Do czynników, które powodują przebarwienia na twarzy mogą należeć naturalne procesy starzenia się skóry. Oprócz tego dość często są to zmiany hormonalne związane m.in. z ciążą czy przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych, a także zażywanie leków o działaniu fotouczulającym. Niekiedy przebarwienia są wynikiem mechanicznego uszkodzenia skóry, do jakiego może dojść podczas samodzielnych prób pozbycia się pryszczy. Najczęściej jednak do hiperpigmentacji dochodzi w wyniku nadmiernej ekspozycji na działanie słońca. Promieniowanie UV nie tylko znacznie przyspiesza starzenie się skóry, ale ma także kluczowy wpływ na pojawianie się zmian pigmentacyjnych.

Jak sobie poradzić z przebarwieniami?

Usunięcie przebarwień na twarzy jest jak najbardziej możliwe, jednak trzeba mieć świadomość, że jest to proces wymagający czasu i cierpliwości. Kluczem do sukcesu jest systematyczna rutyna pielęgnacyjna z wykorzystaniem odpowiednich preparatów kosmetycznych bogatych w składniki aktywne. Oprócz tego kluczowe znaczenie ma bieżąca ochrona przed działaniem promieniowania słonecznego, również z wykorzystaniem właściwych kosmetyków.

Niekiedy trudno się odnaleźć w bogactwie preparatów, jakie można znaleźć na półkach sklepowych. Z tego powodu najlepiej zaufać sprawdzonym, renomowanym producentom, do jakich należy firma La Roche Posay, mająca w swojej ofercie wiele kosmetyków przeznaczonych do usuwania istniejących przebarwień oraz zapobiegania ich pojawianiu się. Doskonałym przykładem jest Anthelios UV Mune 400 Niewidoczny Fluid SPF 50+, który zapewnia najwyższy stopień ochrony i powinien być stosowany nie tylko wiosną i latem. O tym, dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest ważna również w jesieni i zimie przeczytasz na blogu https://ohmyface.pl/.

Podsumowując, przebarwienia na twarzy to poważny problem natury estetycznej, z którym można sobie jednak poradzić dzięki systematyczności i odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Artykuł promocyjny.

Jak oceniasz ten artykuł?

Dodaj komentarz