Calum Von Moger zdobył upragnioną kartę IFBB Pro na NPC Universe 2020

źródło: instagram.com/calumvonmoger/

Znany i lubiany Calum Von Moger przerwał swoją złą passę. Powrócił w wielkim stylu zajmując pierwsze miejsce na zawodach NPC Universe 2020 w kategorii Classic Physique, dzięki temu osiągnięciu zdobył kartę IFBB Pro!

Calum Von Moger to 30-letni kulturysta z Australii, mierzy 188 centymetrów wzrostu, jest znaną gwiazdą branży fitness, ostatnimi czasy borykał się z wieloma kontuzjami, które przeszkadzały mu osiągnąć wielkie marzenie jakim bez wątpienia jest zdobycie karty IFBB Pro.

źródło: instagram.com/calumvonmoger/

Droga do celu Caluma Von Mogera była bardzo kręta, starania o kartę Pro zajęły prawie 10 lat, niefortunne zbiegi okoliczności nie pozwoliły na szybsze zdobycie upragnionego statusu Pro. Wszyscy pokładali wielkie nadzieje w jego sylwetce w występach w kategorii Classic Physique, wielu porównywało jego ciało do Arnolda Schwarzeneggera.

Podobieństwo było na tyle wysokie, że Calum Von Moger wcielił się w rolę samego Arnolda Schwarzeneggera w filmie Bigger – https://www.pakernia24.pl/bigger-2018-film-o-kulturystyce/

Calum w 2017 roku zerwał swój biceps, następnie rok później nabawił się kolejnej kontuzji, nogi, kolana oraz ponownie zerwał ten sam biceps, podczas wspinaczki na klif. W 2019 roku, kiedy planował powrót na scenę kulturystyczną, przeszkodziły mu sprawy prywatne.

Mimo tych wszystkich przykrych sytuacji Calum Von Moger okazał się być dobrym biznesmenem, wystąpił w kilku filmach, założył nawet swoja własną markę suplementów.

W 2020 roku kiedy wydawało się, że wychodzi na prostą, pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany, nie mógł wystartować na Jay Cutler Classic…

Porównanie Arnolda z Calumem Von Mogerem!

Końcówka 2020 roku przerwała złą passę, wystartował na NPC Universe 2020, gdzie zdobył pierwsze miejsce, zagarniając kartę PRO. Po wygranej udostępnił następujący wpis:

„Wspaniale jest wrócić! Dzięki za całe wsparcie przed zawodami. Jestem bardzo wdzięczny!” 

Teraz pozostaje nic innego jak postawić nowy cel, czyżby Calum mierzył wysoko i chciał zgarnąć tytuł Mr Olympia w kategorii Classic Physique? To z pewnością możliwe, jednak kategoria jest dość mocno obsadzona, musiałby pokonać m.in. fenomenalnego Chrisa Bumsteada oraz Breona Ansleya.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *