Gumy do ćwiczeń i ekspandery – jak pomogą Ci zmienić swoje ciało?

gumy ekspandery

Moda na zdrowy styl życia przekonuje coraz więcej osób do wykonywania coraz to różniejszych ćwiczeń, które wzmacniają różne partie mięśni i pomagają poprawić sylwetkę. Wiele zalet niosą ze sobą ćwiczenia, które wykonuje się z użyciem gum treningowych i ekspanderów. Dowiedz się, w jaki sposób urozmaicą one Twój treningi i jak pomogą Ci zbudować wysportowaną sylwetkę.

Zalety ćwiczeń z gumami i ekspanderami

Gumy i ekspandery pozwalają zaangażować w trening w zasadzie wszystkie partie mięśni, ponieważ zakres ćwiczeń, jakie można z nimi wykonywać, jest niemal nieograniczony. Rolą gumy jest pomoc w wypracowaniu poprawnej techniki wykonywanych ćwiczeń i utrzymywaniu prawidłowej sylwetki. Ponadto gumy do ćwiczeń i ekspandery niosą ze sobą wiele zalet, związanych zarówno z samym treningiem, jak również łatwością korzystania z tych przyrządów.

  • Gumy i ekspandery zwiększają opór mięśni, intensyfikując tym samym ćwiczenia i wymuszając włożenie w nie większego wysiłku.
  • Ćwiczenia z gumami niosą bardzo niewielkie ryzyko kontuzji.
  • Sprzęt jest tani i łatwo dostępny, a ponadto zajmuje mało miejsca, więc można bez problemu transportować go na zajęcia z fitnessu lub przechowywać w domu.

Gumy i ekspandery – idealne rozwiązanie do ćwiczeń w domu

Gumy treningowe lub ekspander, czyli dwa wygodne uchwyty połączone elastyczną gumą lub sprężyną, to rozwiązanie idealnie dla osób, które nie mają czasu na zajęcia w klubach fitness lub nie mogą pozwolić sobie na wstawienie do domu sprzętu treningowego. Po wykonaniu rozgrzewki można bez problemu wykonywać serię zróżnicowanych ćwiczeń w domu, pamiętając o tym, aby utrzymywać poziom intensywności i nie robić pomiędzy nimi zbyt długich przerw.

Można ćwiczenia wykonywać samodzielnie lub korzystać z poradników wideo. Ćwicząc z gumami i ekspanderami, możesz łączyć trening wszystkich partii ciała – zarówno ramion, jak i nóg, a także pleców, klatki piersiowej czy brzucha.

Jakie efekty dają ćwiczenia z gumami i ekspanderami?

Kiedy wykorzystujesz do ćwiczeń gumy, zmuszasz mięśnie do wzmożonego wysiłku, przez co efektywność ćwiczeń jest większa. Warunkiem uzyskania efektów są oczywiście regularność i odpowiednia intensywność ćwiczeń oraz stosowanie zdrowej diety. Jeśli będziesz pamiętać o każdym z tych aspektów, szybko zauważysz, że Twoja sylwetka wysmukli się, zredukujesz tkankę tłuszczową, stracisz kilka centymetrów w talii i udach i odczujesz wzmocnienie poszczególnych partii ciała.

Rodzaje gum do ćwiczeń

Do ćwiczeń warto wykorzystywać gumy mini band i power band. Czym różnią się te rodzaje gum treningowych?

  • Gumy mini band – zamknięte są w obwód o długości 61 cm. Zwiększają opór mięśni w różnym stopniu w zależności od swojej grubości i szerokości, zwykle jest to od kilku do około 20 kg. Z ich pomocą możesz wykonywać takie ćwiczenia, jak np. wypady, wykroki, przeskoki, unoszenie rąk, przysiady, przeskoki itp.
  • Gumy power band – zamknięte są w okrąg o długości 208 cm, a ich opór sięga nawet 80 kg. Przeznaczone są do treningu siłowego, wydolnościowego i szybkościowego.

Szeroki wybór gum oporowych i ekspanderów znajdziesz w sklepie https://bushido-sport.pl/.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *