Przysiady prawidłowa technika

Jak poprawnie wykonywać przysiady

przysiadyPrzysiady to jedno z najcięższych ćwiczeń na siłowni, ćwiczenie to angażuje głównie mięśnie czworogłowe uda, lecz podczas przysiadów pracują również mięśnie pośladkowe, przywodziciele uda i łydka. Przysiady dla początkujących mogą być bardzo ciężkie, dlatego zaleca się trenowanie przysiadu bez obciążenia bądź z samym gryfem, ponieważ nie trudno o kontuzję.

Jak poprawnie wykonywać przysiady ze sztangą na barkach

Chwyć gryf, unieś go i ułóż wygodnie na barkach tak aby nie krępował Cie, ani nie obcierał, na początku możesz czuć lekkie obcieranie to normalne ponieważ sztanga swoje waży a ciało jest delikatne, zwłaszcza u początkujących pakerów, którzy nie mają wyrobionych mięśni.

Kolejnym krokiem jest prosta stabilna sylwetka, wypnij klatkę, ściągnij łopatki, głowa patrzy do przodu. Ułóż stopy nieco szerzej niż szerokość barków, to zapewni Ci stabilną pozycję podczas wykonywania przysiadów.

Weź wdech i zejdź na dół aż do momentu kiedy osiągniesz kąt prosty między pośladkami a podłożem, niższe zejście mocno obciąża stawy kolanowe lecz efekt jest taki, że mocniej angażują się mięśnie pośladkowe.

Następnie podczas podnoszenia się weź wydech, nie zapominaj o prawidłowej krzywiźnie kręgosłupa, uważaj na koci grzbiet oraz nie kiwaj się na boki.

UWAGA:

UWAGA: Podczas wykonywania przysiadów z większym obciążeniem warto zainwestować w pas kulturystyczny, który ochroni nasz kręgosłup przed przeciążeniami podczas przysiadów i uniknięciu kontuzjom.

Poniżej umieściłem filmik instruktażowy który nagrał uznany trener i zawodnik Jan Łuka miłego oglądania!

Przysiady – film instruktażowy Jana Łuki

 

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz