Akop Szostak wymiary oraz biografia kulturysty

Akop Szostak – kulturysta, trener osobisty, zawodnik MMA

akop szostak

Akop Szostak – kulturysta, trener osobisty i od niedawna zawodnik mieszanych sportów walki. Urodził się 20 sierpnia 1988 roku, mieszka obecnie w Warszawie, gdzie trenuje. Siłownią zainspirował się oglądając wszystkim znanego nam mistrza – Arnolda Schwarzeneggera. Pierwsze filmy z Arnoldem zrobiły wielkie wrażenie i sprawiły, że w głowie pojawiła się myśl o byciu kulturystą. Na początku zaczęło się od zwykłej chęci odchudzania – tak właśnie Akop znalazł się na siłowni.

Po pewnym czasie okazało się, że jego ciało świetnie reagowało na treningi. Do startów w zawodach namówił go Piotr Głuchowski, który widział w nim potencjał. Od tamtego czasu kulturystyka stała się sposobem na życie. W 2009 roku wystąpił w zawodach, startując w Kulturystyce Klasycznej juniorów, od razu zwyciężając w kategorii open. Rok wcześniej zdobył mistrza Polski juniorów, również w kategorii OPEN. Tego samego roku (tj. 2009) wystąpił jeszcze w tej samej kategorii wśród seniorów, zajmując 5 miejsce na Mistrzostwach Polski.

Niedawno Akop postanowił spróbować swoich sił w MMA. Jego pierwsza walka zakończyła się zwycięstwem. Pokonał on Janusza Dylewskiego już w pierwszej rundzie. Więcej o tej walce tu: Pierwsza walka Akopa

Link do walki – Walka Akopa ze Strongmanem Tyberiuszem Kowalczykiem

Akop Szostak – trening barków i bicepsów

Przygotowania Akopa do startów kulturystycznych:

W trakcie budowania masy Akop Szostak zarzuca dużo kalorii oraz stosuje trening siłowy. Okres redukcji do startów trwa około 12 tygodni. Intensywność ćwiczeń zmniejsza na około 2 tygodni przed zawodami. Niezwykle ważna jest dieta w trakcie budowania formy, czas na zmniejszenie jej kaloryczności (zmniejszenie tłuszczy do połowy, stopniowe zmniejszanie węglowodanów. Jeśli chodzi o trening to Akop Szostak wykonuje serie łączone, które mają na celu napędzenie metabolizmu spoczynkowego oraz zwiększenie spalania.

Jeśli chodzi o ilość, to wykonuje od 5-6 treningów, powtórzenia zależne od ćwiczonej partii – od 8 do 12, lub 12 – 15. Co do suplementacji to w okresie przygotowawczym Akop Szostak poleca aakg, spalacze, zma, carbo, kreatyna, aminokwasy, witaminy i minerały.

Akop Szostak wymiary i informację

– Imię i nazwisko: Akop Szostak
– Data urodzenia: 20.08.1988
– Wzrost: 172.5 cm
– Waga: 109 kg
– Miejsce zamieszkania: Warszawa
– Stan cywilny: żonaty

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Ocena: 4.4/5 | Głosów: 7

Dodaj komentarz