Greg Plitt fitness, model oraz aktor

 Greg Plitt ikona amerykańskiego fitnessu

greg plitt

Greg Plitt urodził się 3 listopada 1977 roku w Baltimore w stanie Maryland, USA.

Greg był ikoną amerykańskiego fitnessu, światowej klasy modelem takich marek jak Old Navy, Under Armour czy Calvin Klein oraz aktorem. Ten genialny człowiek ukończył szkole dla chłopców Gilman School w Baltimore gdzie uprawiał sporty takie jak m.in. Golf, piłka nożna czy zapasy, był dwukrotnie zapaśnikiem All-America w gimnazjum (High School) oraz trzykrotnym mistrzem stanu Maryland w wadze 85kg. Następnie złożył papiery do Akademi Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point, którą też ukończył, dostał kwalifikacje w wojsku powietrznodesantowym oraz Rangers, Greg służył w oddziale Rangers przez 5 kolejnych lat zdobywając stopień kapitana i dowodził 184 osobową kompanią Armii Stanów Zjednoczonych .

greg plitt fitness
Greg Plitt – pozujący jako model

 

Na swoim koncie miał ponad 1500 skoków spadochronowych, był płetwonurkiem z certyfikatem.

Greg Plitt po służbie w wojsku zajął się modelingiem, aktorstwem i nagrywaniem filmików treningowych i motywacyjnych, zdobył certyfikat trenera personalnego w Los Angeles, gdzie mieszkał. Był człowiekiem ambitnym, odważnym, zmotywowanym do działania. Był utalentowanym alpinistą, kaskaderem i dobrze jeździł konno.

Plitt osiągnął sukces : w 2009 roku wygrał Star Physique Award w kategorii na najlepszą męską figurę, magazyn – Men’s Fitness nazwał go jednym z 25 najbardziej wysportowanych ludzi w Ameryce, to nie koniec sukcesów – DNA Magazine nazwał go jednym z 60 najseksowniejszych mężczyzn na świecie a program telewizyjny – EXTRA powiedziała o nim cytuje: Najbardziej pożądany kawaler w Ameryce.

Greg Plitt był światową twarzą takich marek zapachowych jak Thierry Mugler, Angel Man i Ice Man, sponsorowany był przez MET-Rx Engineered Nutrition, Under Armour Performance Apparel i Gold’s Gym, Greg brał udział również w kampaniach reklamowych takich firm jak Old Spice, Dodge Ram Trucks, ESPN, Under Armour, MET-Rx, i PETA. Wykorzystując swoje doświadczenie wojskowe i biznesowe Greg stworzył stronę MFT 28 razem z pomocą bodybulding.com.Na przestrzeni 5 lat pojawiał się na okładkach magazynów fitness przynajmniej raz w miesiącu.

 

Greg Plitt był także aktorem, pracował jako Holywoodzki dubler ale to nie wszystko Greg pojawił się na dużym ekranie w filmie Dobry Agent (The Good Shepherd) wraz z takimi aktorem jak Robert DeNiro, także Terminator: Ocalenie (Terminator Salvation) z taką aktorką jak Christian Bale, w Strażnicy (The Watchmen), wział również udział w reality show na Bravo pod tytułem – Work Out a później miał wziąć udział w nowej serii reality show pod nazwą – Friends to Lovers

Karierę Grega Pitta niestety przerwał tragiczny wypadek. W styczniu 2015 roku prawdopodobnie podczas kręcenia reklamy do Shake-a Proteinowego został uderzony przez pociąg, Greg zginął na miejscu. Cały świat fitnessu i nie tylko był zszokowany i zasmucony tą nagłą wiadomością, wielu fanów na portalach internetowych nazwało Plitta – Legendą Fitnessu. Ciało jakie posiadał Greg Plitt jest marzeniem każdego sportowca wyczynowego jak i modeli. Jego wkład w branży fitnessu na pewno nie zostanie zapomniany.

Funpage Grega Plitta na FaceBooku: Greg Facebook

Greg Plitt motywacja

Redaktor Pakernia24: Bartek Janczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *