Funkcje i możliwości kombajnu kosmetycznego. Gdzie sprawdzi się wielofunkcyjny sprzęt?

Funkcje i możliwości kombajnu kosmetycznego

Na wyposażenie salonu kosmetycznego składają się między innymi meble oraz sprzęt kosmetyczny. Wybór na rynku sprzętów jest spory. Przy tak szerokiej ofercie rynkowej z pewnością znajdziemy ciekawe urządzenia w różnych cenach i z różnym wachlarzem możliwości. Czym dokładnie jest, jakie cechy powinien posiadać i jak wybrać tego typu wyposażenie?

Kombajn kosmetyczny – czym jest?

Ogólnie rzecz biorąc, kombajn kosmetyczny to wielofunkcyjne urządzenie służące do wykonywania różnego typu zabiegów. Posiada wiele funkcji i możliwości. Dzięki temu może zastąpić wiele innych samodzielnych sprzętów. Oznacza to oszczędność dodatkowej przestrzeni w gabinecie, nie rezygnując przy tym z ilości oferowanych usług.

Gdzie się sprawdzi się kombajn kosmetyczny?

Dzięki różnorodności funkcji i narzędzi, kombajn kosmetologiczny pozwala na wykonanie wielu różnych zabiegów, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego pacjenta. Korzystanie z takich rozwiązań to także oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ w jednym urządzeniu skonsolidowano wiele różnych funkcji i narzędzi, dzięki czemu pacjenci nie muszą korzystać z wielu różnych urządzeń.

To rozwiązanie dla placówek, które chcą zaoferować swoim klientom szeroki wachlarz zabiegów, jednocześnie oszczędzając miejsce i korzystając z jednego urządzenia zamiast kilku.

beauty salon

Jakie zabiegi pozwalają wykonać kombajny kosmetyczne? 

Kombajn kosmetyczny zastępuje wiele urządzeń, więc nie trzeba płacić wiele razy za różne urządzenia.

Z jego pomocą przeprowadzane są między innymi następujące zabiegi:

 • oczyszczanie skóry, które jest bardzo ważne przed kolejnymi zabiegami,
 • mikrodermabrazja – oczyszcza skórę z wierzchniej warstwy naskórka, dając jej szansę na oddychanie,
 • ultradźwięki – przyspieszają regenerację skóry,
 • peeling kawitacyjny – głębokie oczyszczenie skóry za pomocą pęcherzyków powietrza i wibracji,
 • fonoforeza – aplikowanie składników odżywczych w naskórek,
 • mikromasaż – pobudzenie krążenia krwi i limfy w celu ujędrnienia skóry.

Kombajny kosmetyczne mogą pozwalać również na zabiegi takie jak:

 • terapia światłem LED – za pomocą innego światła niebieskiego i czerwonego może łagodzić różnego rodzaju dolegliwości jak łuszczyca, trądzik różowaty czy egzema,
 • galwan – poprawia napięcie nerwowe skóry twarzy,
 • jonoforeza – wspomaga leczenie różnych form trądziku,
 • bezigłowa mezoterapia prądowa – odmładzanie skóry, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej,
 • elektrostymulacja prądem

To tylko przykładowe zabiegi, jakie można wykonać przy pomocy wielofunkcyjnych urządzeń kosmetologicznych. Wszystko zależy od opcji i konfiguracji konkretnego sprzętu. Przykładowe kombajny kosmetyczne oraz ich funkcje można zobaczyć na stronie jednego z producentów: https://medikapoland.pl/pl/4-kombajny-kosmetyczne-premium

Przykładowe funkcje i możliwości kombajnu kosmetycznego?

Na rynku dostępne są urządzenia wielofunkcyjne, które łączą w sobie kilka, a nawet kilkanaście funkcji. Z ich pomocą można wykonać od 2 do nawet 18 zabiegów. Jak wybrać odpowiednią kombinację do salonu?

Wszystko zależy od potrzeb właściciela i jego możliwości. W praktyce najlepiej skupić się na swoich umiejętnościach, a co za tym idzie skorzystać ze sprzętu, który pozwoli na wykonanie zabiegów oferowanych już w salonie. Z drugiej strony zakup wielozadaniowego sprzętu kosmetycznego może być świetną okazją do doskonalenia swoich umiejętności i nauki wykonywania kolejnych zabiegów.

Warto pamiętać, że im więcej zabiegów oferuje salon, tym większe ma szanse na pozyskanie i utrzymanie klientów. Ci lubią mieć wiele różnych usług w jednym miejscu, a także pracować z kimś, kto rozumie ich potrzeby i oczekiwania.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać do salonu?

Im więcej funkcji oferuje sprzęt, tym droższy będzie. Dlatego warto podjąć świadomą decyzję o zakupie i zastanowić się nad zabiegami, które chcemy wykonać. Z drugiej strony musimy pamiętać, że zakup szerszego, wszechstronnego kombajnu to inwestycja w przyszłość. Z czasem możemy poszerzać naszą ofertę zabiegów bez konieczności wymiany lub zakupu osobnego sprzętu. To jednak wiąże się z większymi nakładami, które często są sporym ograniczeniem.

Część informacji została znalezionych na stronie: https://medikapoland.pl/

 

Artykuł partnera.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz