Sieć klubów Fitness World nie wytrzymała lockdownu, jest wniosek o upadłość

fitness world upadłość 2020

Z powodu pandemii koronawirusa w Polsce trwa drugi lockdown branży fitness. Mija już 3 tydzień od ponownego zamknięcia siłowni, widać już pierwsze skutki tych ograniczeń. 19 klubów Fitness World w Polsce zostało całkowicie zamkniętych, sieć Fitness World poinformowała swoich klientów o złożeniu wniosku o upadłość!

Wiele siłowni stara się przetrwać ten trudny okres, utrzymując się z działalności siłowni pod pretekstem przygotowań klubowiczów do zawodów. Jednak jak widać nie każda firma jest w stanie udźwignąć tak drastyczne spadki przychodów z karnetów. 10 Listopada firma Fitness World złożyła oświadczenie, w którym informuje o wniosku o upadłość.

Sieć klubów Fitness World do Polski dotarła w 2015 roku, kluby oferowały dostępność 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, niestety dla wszystkich klubowiczów, sieć ta informuje na swojej stronie, że nie mają w planach w przyszłości otwierać z powrotem swoich klubów!

Oto informacja ze strony Fitness World

Chciałbym poinformować Państwa, że utrzymująca się od dłuższego czasu, a ostatnio wzmagająca na sile pandemia, spowodowała ponowne zamknięcie siłowni, pozbawienie spółki głównego źródła przychodów, a w rezultacie możliwości regulowania swoich zobowiązań, przez co spółka stała się niewypłacalna.

W związku z tym właściciel Fitness World sp. z o.o. złożył wniosek o upadłość Fitness World sp. z o.o.

Nasze kluby zostają zamknięte na stałe. Zaprzestaliśmy pobierania opłat z kart kredytowych. Przedpłacone, a niewykorzystane opłaty zostaną rozliczone w ramach procedury upadłościowej.

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na adres skrzynki elektronicznej: [email protected]. Jak tylko będzie to możliwe, odpowiemy na Państwa pytania.

Dziękujemy za Waszą energię, uśmiechy w klubach i współpracę w ostatnich latach.

Z poważaniem
Fitness World

Dla klubowiczów Fitness World

  • Konto klubowicza nie zostanie obciążone dodatkowymi kosztami.
  • Wszystkie opłaty za niewykorzystanie członkostwa w klubie będą podlegały obsłudze zgodnie z procedurą likwidacyjną
  • Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania odnośnie członkostwa, piszcie na email: [email protected]

Upadłość sieci klubów Fitness World w Polsce to wielka strata, niestety obawiam się, że nie skończy się tylko na tym przypadku…

Miejmy nadzieję, że lockdown szybko przeminie, wrócimy do normalności a branża fitness odetchnie głęboko i nie dojdzie do kolejnych bankructw! Jakie macie zdanie na ten temat, piszcie w komentarzach?

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz