Coraz głośniej o „nowej” kontrowersyjnej kategorii Fit Model

źródło: instagram.com/jeremy_buendia/

Dość głośno zrobiło się w fit Świecie po dodaniu zdjęcia na Instargramie przez amerykańskiego zawodnika IFBB Men’s Physique Jeremy’ego Buendia (czterokrotnego Mr. Olympia w kategorii Physique).

Jeremy dodał zdjęcie zawodnika, który prezentuje się w dość nietypowym stroju jak na sporty sylwetkowe, wygląda to na coś w rodzaju stroju zapaśnika?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Name this division below

Post udostępniony przez 4x Mr. Olympia Physique Champ (@jeremy_buendia)

W opisie do zdjęcia, kazał swoim fanom, zaproponować nazwę do tej dywizji! Na ciekawe propozycje nie było trzeba długo czekać: „męskie bikini”, „crossfit division”, „sylwetka fizyczna”, „różowy fizyczny”, „swimchicken”.

W Internecie nie zabrakło wielu plotek w tym temacie, jak się jednak okazało, chodzi o dość świeżą kategorię „Fit Model”, która jest oficjalnie zatwierdzona przez IFBB od 6 Listopada 2015 roku! Oto dwunastostronnicowy regulamin tej kategorii (po angielsku): https://ifbb.com/wp-content/uploads/RULES/Mens-Fit-Model-Rules-2019.pdf

Na czym polega kategoria Fit Model?

Kategoria Fit Model w dużym skrócie składa się z dwóch rund, pierwsza to pozowanie jak przy męskiej sylwetce, strój który obowiązuje to krótkie spodenki oraz koszula na ramiączkach (możliwość oceny ramion, nóg oraz części pleców). W drugiej rundzie obowiązują długie spodnie, bose stopy bez skarpetek oraz rozpięta marynarka, dzięki której możemy ocenić kawałek środkowej części ciała – (klatkę piersiową oraz brzuch). Ocenie podlegają również włosy zawodnika oraz ogólna prezencja.

WIDEO fit model mężczyzn

W kategorii Fit model, zawodnik nie może być zbyt chudy, ale również nie może wnieść na scenę zbyt dużej masy mięśniowej. Reasumując fit model to alternatywa do wszystkich kategorii, w których zawodnicy muszą prezentować na prawdę sporą masę mięśniową, które zdobycie wymaga wielu wyrzeczeń, nierzadko środków dopingujących.

Uważam, że celem utworzenia przez IFBB kategorii Fit model jest poszerzenie grona zawodników oraz fanów, którzy interesują się „modelingiem”. Jednak myślę, że ta kategoria tak bardzo odbiega od typowych, kategorii sportów sylwetkowych, że ma małą szansę na przebicie, dlatego też od 2015 roku, niewiele o niej słychać, przez co jakiekolwiek doniesienia powodują nie małą sensację.

Jakie macie zdanie na temat tej kategorii? Czy macie jakieś swoje propozycję na jej nową nazwę? Piszcie w komentarzach.

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *