Dieta bananowa schudnij nawet 7 kg

Dieta bananowa to samo zdrowie!

dieta bananowa banany

Istnieją trzy warianty diety bananowej – trzydniowa, siedmiodniowa i miesięczna. Warto najpierw powiedzieć skąd przyfrunęła ta dieta i kto jest jej twórcą. Otóż dieta ta pochodzi z kraju kwitnącej wiśni – Japonii. Twórcą, jest rzecz jasna Japończyk – Hitoshi Watanabe. Ten jegomość to absolwent medycyny. Dieta bananowa zyskała popularność dzięki pewnej śpiewaczce operowej, która podała do publicznej wiadomości, że dzięki stosowaniu tej diety schudła aż 7 kilogramów.

Jak już wspomniałem istnieją 3 warianty. W pierwszym stosujemy dietę przez 3 dni – w ciągu całego dnia należy spożyć 3 banany, 3 szklanki mleka oraz 2 litry wody. Rekomendowana ilość zrzuconych kilogramów to trzy. Drugi wariant mówi o spożywaniu 3 posiłków opartych o banany i płatki owsiane przez 7 dni. Jak przyrządzić taki posiłek ? Do 3 płaskich łyżeczek płatków owsianych należy dodać pół banana, łyżeczkę miodu oraz szklankę maślanki lub niesłodzonego jogurtu naturalnego. Do uzupełnienia dziennego zapotrzebowania wypijamy 1,5 litra wody oraz w przerwach między posiłkami zjadamy małe jabłko. Ostatni z wariantów to stosowanie diety przez miesiąc. Na śniadanie spożywamy dużego banana wraz z szklanką wody niegazowanej. Następnie stosujemy się do zaleceń – nie jemy słodkiego, nie pijemy alkoholu, ograniczamy produkty nabiałowe. Reszta posiłków wedle własnego uznania. Według ekspertów tej diety, dzięki temu wariantowi zrzucimy nawet 7 kg.

Według powszechnego stwierdzenia, dieta bananowa eliminuje stres, zmęczenie dzięki zawartym w bananach witamin z grupy B. Banany i płatki owsiane idealnie sprawdzają się w redukcji toksyn z organizmu. Istnieje jednak wiele sprzeczności czy ta dieta tak naprawdę jest skuteczna. Utrata wagi może wiązać się z tym, że banany i płatki nie zawierają soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Przez niedobór soli, wytracamy wodę z organizmu, a co za tym idzie tracimy na wadze. Pamiętajcie jednak, że diety tej nie można stosować zbyt długo 🙂

 

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński – wszelkie prawa zastrzeżone.

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz