Crossfit dla początkujących — jak się przygotować do treningu?

crossfit

Treningi crossfit cieszą się dzisiaj ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego. Poprawiają wydolność organizmu, usprawniają koordynację ruchową, modelują sylwetkę i nadają jej nieco muskularnego wyglądu. Czy tak wymagające ćwiczenia może realizować każdy? Okazuje się, że tak, crossfit jest również dla tych początkujących amatorów sportu, natomiast warto pamiętać, że każdy chętny musi wykazywać pełne zdrowie i optymalną sprawność fizyczną. Same treningi mogą być dobierane ze względu na poziom zaawansowania. Osoby, które chcą rozpocząć przygodę z crossfitem, powinny zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie przygotowanie do takich zajęć. Wymaga się od nich między innymi właściwego stroju sportowego.

Elementy zabezpieczające

Ponieważ crossfit jest aktywnością niezwykle intensywną i wymagającą, zaleca się, aby każdy uczestnik takiego treningu zadbał o swoje dodatkowe wyposażenie. Przydadzą się rękawice fitness, stabilizatory na nadgarstki oraz uda, opaski na dłonie, ściągacze na łokcie, kostki czy brzuch. Dzięki takim akcesoriom udaje się nie tylko osiągnąć zamierzone efekty szybciej, ale przede wszystkim realizować trening z minimalnym ryzykiem wystąpienia urazów czy kontuzji. Same ćwiczenia odbywają się też przy zachowaniu pełnego komfortu.

Ubranie na crossfit

To właśnie od odpowiednio dobranego stroju na trening crossfit zależy jego powodzenie. Ubranie nie tylko nie powinno przeszkadzać w wykonywaniu konkretnych ćwiczeń, ale powinno spełniać również dodatkowe funkcje. Dobry strój na crossfit będzie zapobiegać otarciom, nie będzie zbytnio uciskał poszczególnych partii ciała, ale odprowadzi również wilgoć, co przy intensywnym treningu ma ogromne znaczenie. Warto pamiętać, że jednocześnie materiał, z jakiego wykonany jest strój treningowy, powinien być „oddychający”. Świetnie sprawdzają się koszulki kompresyjne, które przylegają do ciała, ale nie krępują ruchów.

Buty do crossfitu

Istotnym elementem całego stroju sportowego są buty. Okazuje się, że te najlepsze modele są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale przede wszystkim wpływają na optymalną stabilność osoby trenującej, co w przypadku ćwiczeń fizycznych, wydolnościowych i siłowych jest bardzo ważne.

Jeśli wybierzesz odpowiednie obuwie, możesz liczyć nie tylko na zminimalizowanie ryzyka w zakresie wystąpienia kontuzji i wygodę podczas realizacji ćwiczeń, ale również lepsze efekty treningów. Właśnie dlatego stawiaj na najwyższą jakość i produkty renomowanych producentów, niektóre buty treningowe w Unbroken dedykowane są właśnie pasjonatom crossfitu.

Przy wyborze butów zwracaj szczególną uwagę na ich podeszwę, ta musi być nie tylko stabilna, ale i elastyczna, bo tylko takie zestawienie zapewnia stopom całkowitą mobilność. Ważne, aby podeszwa wyróżniała się też idealną przyczepnością, musi być antypoślizgowa.

Stopy w obuwiu sportowym muszą „oddychać”, dlatego istotny jest wybór obuwia wykonanego z najlepszych materiałów. Warto wybierać buty w rozmiarze nieco większym od standardowego, aby trenujący mógł swobodnie wykonywać wszelkie ruchy.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *