Ciekawostki kulturystyczne od pakerni24

Ciekawostki kulturystyczne

ciekawostki kulturystyczne

Coś dla prawdziwych pasjonatów kulturystyki i siłowni, zbiór najciekawszych ciekawostek kulturystycznych, każdy z pakerów potrzebuje chwile na relaks podczas regeneracji między treningami, więc dział Rozrywka Kulturystyka jest dla niego! Tym razem zajmiemy się wiedzą, którą będziesz mógł zabłysnąć przed kolegami z siłowni, porcja ciekawostek od Pakernia24.pl.

TOP 7 ciekawostek

1) Zamień tłuszcz w mięśnie… te słowa często słyszymy na siłowni :D, nic bardziej mylnego, ponieważ mięśnie i tłuszcz to dwie różne rzeczy, fizycznie nie możliwym jest aby jedna przeistoczyła się w drugą. Pierw palimy tłuszcz później budujemy suchą masę mięśniową.

2) Każdy człowiek posiada 600 mięśni które składają się aż z 6 miliardów włókienek mięśniowych, każde włókienko może przytrzymać ciężar tysiąc razy większy niż ono samo waży.

3) Tłuszcze zwłaszcza te zdrowe, wbrew powszechnej opinii nie powodują tycia, wręcz odwrotnie. Jakie to są zdrowe tłuszcze? oliwa z oliwek, masło orzechowe (nie nutella tylko oryginalne), olej lniany.

4) Banan to świetny substytut carbo po treningu. Podczas intensywnych ćwiczeń nasze ciało traci potas, którego świetnym źródłem jest właśnie banan.

5) Kobiety są słabsze, mają mniejsze mięśnie oraz większą ilość tkanki tłuszczowej, a za tym wszystkim stoi ich ilość testosteronu która jest znikoma w porównaniu do mężczyzn.

6) Ćwiczenia na siłowni jak i fizyczne wytwarzają endorfiny tkz. hormony szczęścia, przez co możemy odczuwać poczucie szczęścia.

7) Zbyt długotrwały trening bez żadnych zmian może prowadzić do stagnacji mięśniowej, czyli braku ich rozrostu i rozwoju a nawet do przetrenowania.

 

Autor Pakernia24: Walczak Sebastian

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

One thought on “Ciekawostki kulturystyczne od pakerni24

Dodaj komentarz