Buty dla aktywnej kobiety – jak wybrać odpowiedni model do rodzaju aktywności sportowej?

Regularna aktywność fizyczna wiąże się z wieloma korzyściami dla zdrowia, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Do uprawiania sportu – niezależnie od tego, czy biegasz, uprawiasz fitness, chodzisz na siłownię czy preferujesz długie spacery na świeżym powietrzu – potrzebne jest jednak odpowiednie obuwie, umożliwiające ćwiczenia bez dyskomfortu oraz obaw, że na następny dzień pojawią się otarcia i pęcherze. Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów sportowych, aby idealnie dopasować je do rodzaju treningu?

Obuwie sportowe damskie – doskonałe na spacery

Regularne spacerowanie to jeden z najpowszechniejszych rodzajów aktywności, który łączy korzyści zdrowotne z przyjemnym spędzaniem czasu. Tak naprawdę nie wymaga szczególnej kondycji ani specjalnych przygotowań – wyjątkiem jest tu tylko wygodne obuwie. Im dłuższy planujesz spacer, tym większą uwagę zwróć na noszone buty. Nowoczesne obuwie sportowe damskie nie tylko posiada atrakcyjne walory użytkowe, ale również świetnie się prezentuje. Nie będzie więc żadnego problemu ze znalezieniem pary sneakersów, która jest jednocześnie ładna i wygodna. Polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu CCC – bogaty asortyment sklepu obejmuje najpopularniejsze marki i najmodniejsze fasony obuwia sportowego. Możesz odwiedzić salon stacjonarny i przymierzyć buty na miejscu lub skorzystać z bezproblemowych zakupów przez internet.

sportowe-damskie-obuwie.jpg

Buty sportowe dla zaawansowanych

Każdy sportowiec zdaje sobie sprawę z tego, że regularne uprawianie sportu, jak chociażby niezmiennie popularne bieganie czy ćwiczenia na siłowni, wymaga zakupu specjalnie przeznaczonego do tego obuwia. Dobrze dobrane buty sportowe zapewniają bowiem z jednej strony wsparcie i przyczepność, z drugiej – amortyzację i stabilność. Odciążając stawy i mięśnie, przyczyniają się do zminimalizowania ryzyka wystąpienia kontuzji, a także nieprzyjemnych otarć. Zapewniają także maksymalną wygodę podczas treningu i zwiększają satysfakcję z aktywnie spędzonego czasu.

Wysoka jakość okazuje się kluczowa zwłaszcza wtedy, kiedy ćwiczenia są częste i bardzo intensywne. Damskie obuwie do biegania jest zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie odciążyć stopy i kolana. Wytwarza się je z materiałów, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, zapobiegając nadmiernemu poceniu się i związanemu z tym dyskomfortowi. Ponadto buty do biegania występują w tak szerokiej gamie wariantów kolorystycznych, że każda aktywna kobieta z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

damskie-obuwie-sportowe

Jak dobierać rozmiar butów sportowych?

Wygoda i bezpieczeństwo to dwa kluczowe czynniki podczas intensywnego treningu fizycznego. Nawet najlepsze obuwie ich nie zagwarantuje, jeżeli nie określi się w pierwszej kolejności odpowiedniego rozmiaru. Kwestia ta zasługuje więc na szczególną uwagę. Stopy powinno się mierzyć w skarpetkach, najlepiej wieczorem. Są wtedy zmęczone i delikatnie opuchnięte, tak samo jak podczas ćwiczeń.

Najlepiej stanąć na kartce papieru i obrysować kontury, po czym dokładnie zmierzyć odległość między najdalszym punktem pięty i najdalszym punktem palców. Stopa w trakcie biegania przemieszcza się do przodu, więc obuwie powinno być nieco większe niż uzyskany wynik, ale nie przesadnie, aby nie zaburzało równowagi. Wystarczy około 1 centymetr zapasu pomiędzy czubkami palców a końcem buta. Co niezwykle istotne, różne marki obuwia sportowego damskiego mają nieco odmienne rozmiarówki, więc przy każdych zakupach należy starannie zapoznać się z parametrami konkretnej pary. Przeważnie podawane są przez producenta na boku opakowania lub w specjalnych tabelach na stronie produktu.

Materiał promocyjny.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz