Bigorexia nowy film o chorobie psychicznej ludzi ćwiczących

bigoreksja bigorexia film dokumentalny

Premiera filmu dokumentalnego Bigorexia odbędzie się już 16 Października 2020 roku, twórcami filmu są „Generation Iron”.

W pogoni za wielkością kulturyści nieustannie przekraczają granice rozmiaru i masy. Ale dla niewielkiej liczby sportowców nigdy nie widać końca. Nigdy nie będą wystarczająco duże.

Podobnie jak pewna forma odwróconej anoreksji, dysmorfia mięśniowa jest stanem psychologicznym, w którym osoba zawsze czuje się za mała, gdy patrzy w lustro. Najczęściej nazywa się to – bigoreksją. Bigoreksja Film bada fizyczną i psychologiczną głębię dysmorfii mięśni oczami pięciu osób z branży kulturystycznej.

Z Zac Aynsleyem, Janae Krocem, Craigiem Goliasem, Kirillem Tereshinem i Amazonką, między innymi – Bigoreksja odkrywa najskrytsze szczegóły tego, jak to powszechne zaburzenie zmienia każdy element stylu życia człowieka i obejmuje dyskusje ze sportowcami, lekarzami, i naukowców na całym świecie. Kulturystyka, fitness, trening siłowy – wszystko w sieci Generation Iron Fitness!

Tutaj więcej informacji na temat bigoreksji: https://www.pakernia24.pl/bigoreksja-choroba/

BIGOREXIA FILM TRAILER

Jeżeli chcesz tłumaczenie, włącz napisy POLSKIE!

Bigoreksja to bardzo niebezpieczne zjawisko, coraz więcej ludzi dba o swoje ciała, panuje kult ciała, kiedy widzimy na instagramie, facebooku, idealne umięśnione sylwetki, też tak chcemy, to nic złego, trening to samo zdrowie, jednak jak ze wszystkim trzeba mieć umiar…

Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie mamy umiaru, chcemy być coraz więksi i więksi, bardziej szczupli, bardziej wyrzeźbieni, mimo tego że wyglądamy doskonale, w lustrze widzimy, że wyglądamy słabo, wątło i niewystarczająco dobrze… Wtedy idziemy krok dalej, sięgamy po sterydy, synthol i inne zakazane używki i niszczymy sobie życie i zdrowie, dla „idealnej sylwetki”, której nie osiągniemy nigdy…

Tak wygląda osoba na syntholu, która wstrzykuje w mięśnie specjalny olej…

Dlatego takie filmy jak bigorexia, są jak najbardziej potrzebne, trzeba edukować świeżych adeptów fitness, aby z tego sportu czerpali przyjemność, żeby szukali najlepszej wersji samego siebie, żeby wiedzieli że w życiu nie liczy się tylko ciało i mięśnie, trzeba dbać również o zdrowie psychiczne i fizyczne, czego wam wszystkim serdecznie życzę! Ćwiczcie, rośnijcie i żyjcie zdrowo, pozdrowienia!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *