Rzeźnik kalorii – bieżnie elektryczne

bieżnie elektryczne

Bieżnie elektryczne są to świetne urządzenia do zrzucania zbędnych kilogramów. To fenomenalne urządzenia, które zrewolucjonizowały branżę fitness. Bieżnie możemy spotkać na dosłownie każdej siłowni – są jej nieodłączną częścią. Bieganie jest to najbardziej podstawowa aktywność fizyczna którą praktykują wszyscy każdego dnia, dlatego bieżnie wygrywają ze skakankami czy pływaniem ponieważ biegania nikogo nie trzeba uczyć.

Godzinny trening jest w stanie spalić nawet do 800 kalorii czyli praktycznie tyle co nie mały obiad czy dwa pączki. Bieganie poprawi nasze samopoczucie, polepszy naszą kondycję generalnie nasz jakość życia wskoczy na inny wyższy poziom.

 Nowe bieżnie elektryczne wyposażone są w rozmaite tryby, możemy na nich oglądać YouTube’a, Netflixa, czy nawet grać w gry. Mają one możliwość wgrania planów treningowych, kontroli szybkości biegu jak i nachylenia samej bieżni, liczenia ilości spalonych kalorii, czasu i dystansu. Możemy z nich odnieść większe korzyści niż z zwykłego biegania w terenie; puszczając sobie jakieś podcasty czy inne materiały dydaktyczne lub oglądając jakieś merytoryczne filmy. Kolejnym atutem jakie niosą za sobą bieżnie elektryczne jest to, że możemy na nich biegać/chodzić dosłownie kiedy tylko chcemy. Biegając w terenie limituje nas pogoda, pora dnia, brak do tego miejsca czy nawet brak odpowiedniego obuwia. Jeśli nie mamy dobrego terenu do biegania możemy być narażeni na pewne urazy takie jak skręcenia, złamania, problemy z kolanami i kręgosłupem. Na bieżni nie musimy zwracać uwagę jak jest za oknem czy świeci słońce, czy też jest ulewny deszcz ani jakie mamy buty.

 Bieżnie elektryczne to doskonały pomysł dla każdej grupy wiekowej. Najtańsze podstawowe bieżnie możemy dorwać już od 600 zł. Na pewno zakup bieżni nie jest to mały wydatek, jednak korzyści jakie za sobą ona niesie są warte swojej ceny. Są też tańsze alternatywy, takie jak bieżnie magnetyczne, lecz są one dużo gorsze niż elektryczne.  Podobnie jak w przypadku bieżni elektrycznej, istnieje możliwość ustawienia kąta nachylenia bieżni. Posiada ona również regulację obciążenia oraz hamulec magnetyczny. Niestety trening na niej może być zbyt wymagający dla osoby początkującej, a brak amortyzatorów powoduje, że nie poleca się jej osobom cierpiącym na bóle stawów i problemami z kręgosłupem.

Także myślę że warto dołożyć trochę i zakupić bieżnie elektryczną jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie i komfort biegania.

 Podsumowując bieżnie to niewątpliwie jedna z najlepszych aktywności fizycznych, jest zdrowszą a przede wszystkim wygodniejszą jak i ciekawszą formą niż bieganie w terenie. Jedynym minusem jest cena bieżni która nie należy do małych, ale na stronie https://walkingpad.pl/collections/bieznie jesteśmy w stanie dorwać je bardzo tanio, nie tracąc nic na jakości. Znajdziemy tam bieżne małe składane jak i większe z ekranami wielofunkcyjnymi. Bieżnie składane są świetnym pomysłem dla ludzi często podróżujących lub często zmieniających miejsce swojego zamieszkania. Bardzo łatwo zmieścimy ją do bagażnika naszego samochodu nie będziemy mieli też problemu z przeniesieniem jej gdyż są one na kółkach i są naprawdę bardzo lekkie.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz