Wymiana opon

wymiana opon

Po co wykonywać wymianę opon?

Wymiana opon to bardzo istotna sprawa z racji na to, że odpowiadają one w dużej mierze za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Uszkodzoną oponę należy jak najszybciej naprawić, lub też wymienić na nową. Kolejnym argumentem co do tego, aby wymieniać opony jest fakt obniżenia komfortu jazdy gdy opona zaczyna się zużywać. Samochód prowadzony szczególnie zimą z uszkodzonymi oponami może bardzo łatwo tracić przyczepność. Skutkować może to oczywiście wypadkami, których chcielibyśmy uniknąć.

Wymiana opon zimowych na opony letnie

Wymiana opon przed rozpoczęciem sezonu letniego lub zimowego również jest sprawą ważną. Opony najlepiej jest kupować od sprawdzonych dostawców. Ciekawie prezentuje się wybór z https://noweopony.pl/opony/letnie. Są tam dostępne opony najwyższej jakości od firm takich jak Nokian czy też Hankook.

Wielu kierowców uważa niestety, że ich opony wystarczą jeszcze na jeden sezon. Zamiast zakupić nowy, bezpieczny sprzęt klienci zakładają swoje stare, już wysłużone opony, które stanowią na drodze bardzo duże niebezpieczeństwo. Takich praktyk nie należy stosować, a stan opony zawsze powinien być dokładnie sprawdzony przez odpowiednią osobę np. doświadczonego wulkanizatora.

Jakie bywają uszkodzenia opon?

Uszkodzeń opon może być naprawdę wiele. Generalnie najczęstszym powodem wymiany opony na nową jest jej pęknięcie, które nie nadaje się już do naprawy. Często bagatelizowanym uszkodzeniem jest brak bieżnika. Na to powinniśmy jako kierowcy zawsze zwracać uwagę, gdyż opony bez bieżnika często bywają powodem ciężkich wypadków.

Czy mogę wymienić opony samodzielnie?

Jeżeli chodzi o wymianę opon to zaleca się skorzystanie z usług wyspecjalizowanej stacji wulkanizacyjnej. Sprawa jednak jest tutaj nieco podobna jak w przypadku napraw mechanicznych pojazdu. Osoby, które się na tym znają zazwyczaj dają sobie radę z wymianą opon jeżeli posiadają odpowiedni sprzęt. Jeżeli nie czujemy się w tym pewnie to najlepiej udać się do specjalisty.

Przy wymianie opon zaufaj profesjonalistom

Kwestia wymiany opon to jedna z najbardziej odpowiedzialnych rzeczy, które dotyczą nas, kierowców. Będąc na drodze odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców jak i pieszych. Dlatego właśnie wszelkiego rodzaju znaczące ingerencje w pojazd jak np. wymiana opon powinny odbywać się pod okiem profesjonalistów. Zawsze należy wybrać odpowiednie do danego sezonu opony dobrej marki, a następnie wykonać ich montaż w wyspecjalizowanej stacji opon jeżeli sami nie posiadamy wiedzy na temat opon i ich wymiany. 

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz