WSM 2020 – dzień 2 – podsumowanie, znamy finalistów!

wsm 2020 wyniki finał
źródło: instagram.com/theworldsstrongestman/

Drugi dzień zmagań najsilniejszych ludzi na Świecie za nami! Sprawdź kto zakwalifikował się do finału World’s Strongest Man 2020!

Oto lista zakwalifikowanych zawodników (Finały WSM 2020)

  • Brian Shaw
  • Jerry Pritchett
  • Kevin Faires
  • Tom Stoltman
  • JF Caron
  • Oleksii Novikov
  • Luke Richardson
  • Adam Bishop
  • Graham Hicks
  • Aivars Smaukstelis

Drugi dzień kwalifikacji

Pierwszą konkurencją dla wszystkich grup było ładowanie części monster trucka na czas.

Oto wyniki tej konkurencji:

Grupa pierwsza

  1. Luke Richardson – 0:46:30
  2. Pat O’Dwyer – 0:48:99
  3. Robert Oberst – 0:56:96
  4. Jerry Pritchett – 0:57:37
  5. Gabriel Peña  –

Grupa druga

  1. Adam Bishop – 0:41:28
  2. Kevin Faires – 0:42:94
  3. Mark Felix – 0:44:81
  4. Evan Singleton – 0:46:47
  5. Michaił Shivlyakov – 0:51:18

Grupa trzecia

  1. Tom Stoltman – 0:39:11
  2. Maxime Boudreault – 0:42:57
  3. Oleksii Novikov – 0:44:40
  4. Trey Mitchell – 0:54:16
  5. Gavin Bolton – 1:09:17

Grupa czwarta

  1. JF Caron – 0:47:13
  2. Eythor Ingolfsson Melsted – 0:52:10
  3. Bobby Thompson – 0:53:06
  4. Graham Hicks – 0:56:35
  5. Ervin Toots –

Grupa piąta

  1. Aivars Smaukstelis – 0:40:50
  2. Luke Stoltman – 0:42:31
  3. Terry Hollands – 0:52:68
  4. Brian Shaw – 0:54:21
  5. Nick Best – 1:21:88

Drugą konkurencją był „Log Lift” wyciskanie na barki, dla grupy numer 1 i 4. Obciążenie z jakim zmagali się strongmani to 125 kilogramów, wyciskane przez 75 sekund na maksymalną ilość powtórzeń.

Grupa pierwsza

  1. Jerry Pritchett – 9 powtórzeń
  2. Luke Richardson – 8 powtórzeń (w 67 sekund)
  3. Robert Oberst – 8 powtórzeń (w 73 sekundy)
  4. Pat O’Dwyer – 5 powtórzeń
  5. Gabriel Peña

Grupa czwarta

  1. Graham Hicks – 9 powtórzeń
  2. Eythor Ingolfsson Melsted – 6 powtórzeń
  3. JF Caron – 1 powtórzenie
  4. Bobby Thompson – 1 powtórzenie
  5. Ervin Toots –

Trzecią konkurencją dla grup numer 2, 3 i 5 było wyciskanie hantli „circus”, oto wyniki tej konkurencji:

Grupa druga

  1. Mikhail Shivlyakov – 6 powtórzeń
  2. Evan Singleton – 5 powtórzeń
  3. Kevin Faires – 5 powtórzeń
  4. Adam Bishop – 3 powtórzenia
  5. Mark Felix – 2 powtórzenia

Grupa trzecia

  1. Oleksii Novikov – 8 powtórzeń
  2. Tom Stoltman – 4 powtórzenia
  3. Maxime Boudreault – 3 powtórzenia
  4. Trey Mitchell – 3 powtórzenia
  5. Gavin Bolton – 3 powtórzenia

Grupa piąta

  1. Brian Shaw – 9 powtórzeń
  2. Luke Stoltman – 4 powtórzenia
  3. Aivars Smaukstelis – 3 powtórzenia
  4. Terry Hollands – 1 powtórzenie
  5. Nick Best – 0 powtórzeń

Oto końcowe wyniki punktowe wszystkich grup:

Grupa pierwsza 

  1. Jerry Pritchett – 17 punktów
  2. Luke Richardson – 15 punktów
  3. Robert Oberst – 11 punktów
  4. Pat O’Dwyer – 9 punktów
  5. Gabriel Peña – 6 punktów

Grupa druga

  1. Kevin Faires – 14 punktów
  2. Mikhail Shivlyakov – 13 punktów (remis)
  3. Evan Singleton – 13 punktów (remis)
  4. Adam Bishop – 11 punktów
  5. Mark Felix – 9 punktów

Grupa trzecia

  1. Oleksii Novikov – 17 punktów
  2. Tom Stoltman – 15 punktów 
  3. Maxime Boudreault – 13 punktów 
  4. Trey Mitchell – 10 punktów 
  5. Gavin Bolton – 4 punkty

Grupa czwarta

  1. JF Caron – 16,5 pkt
  2. Bobby Thompson – 14,5 pkt
  3. Graham Hicks – 12 punktów
  4. Eythor Ingolfsson Melsted – 11 punktów
  5. Ervin Toots – 3 punkty

Grupa piąta

  1. Brian Shaw  – 15,5 punktu
  2. Terry Hollands – 14,5 punktu
  3. Aivars Smaukstelis – 13,5 pkt
  4. Luke Stoltman – 11,5 punktu
  5. Nick Best – 4 punkty

Do finału zakwalifikowali się oczywiście zwycięscy każdej z grup. Następnie o miejsce w finale walczy drugie i trzecie miejsce, strongmani musieli zmierzyć się z 8 kulami, oto wyniki rywalizacji:

Grupa pierwsza

  1. Luke Richardson – 5 kamieni
  2. Robert Oberst – 4 kamienie

Grupa druga

  1. Adam Bishop – 6 kamieni
  2. Mikhail Shivlyakov – 5 kamieni

Grupa trzecia

  1. Tom Stoltman – 8 kamieni
  2. Maxime Boudreault – 7 kamieni

Grupa czwarta

  1. Graham Hicks – 6 kamieni
  2. Bobby Thompson – 5 kamieni

Grupa piąta

  1. Aivars Smaukstelis – 7 kamieni
  2. Terry Hollands – 6 kamieni

Z ważniejszych wydarzeń na WSM 2020: Gabriel Pena został wysłany do szpitala (miał prawdopodobnie jakieś problemy z sercem). Ervin Toots wycofał się z rywalizacji po pierwszym dniu.

Wszystkim zakwalifikowanym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w wielkim FINALE!

Tymczasem czekamy na kolejny dzień rywalizacji, z pewnością zamieścimy aktualizację z pierwszego dnia Finałów WSM 2020!

Redaktor Pakernia24: Tobiasz Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *