45-letni Zydrunas Savickas zdobywa szesnasty tytuł najsilniejszego StrongMana Litwy!

źródło: youtube.com/watch?v=g_XxTCShMfI&feature=emb_logo

Zydrunas Savickas i tym razem nie miał sobie równych! Wygrał swój szesnasty tytuł najsilniejszego strongmana Litwy, zdetronizował swoich rywali wygrywając 5 z 6 konkurencji!

Litwin jest uznawany za jednego z najlepszych strongmanów w historii tej dyscypliny, nic w tym dziwnego, ponieważ na swoim koncie ma aż 4 tytuły World’s Strongest Man, 8 razy zwyciężał Arnold Strongman Classic oraz 16 razy wygrał Mistrzostwo Strongman swojego kraju!

Podczas zawodów na Litwie w 2020 roku Zydrunas zajął pierwsze miejsce podczas 5 konkurencji: wyciskanie kłody, spacer farmera, żelazny uchwyt, przysiad ze sztangą oraz przeciąganie ciężarówki. Tylko w jednej konkurencji zajął 3 miejsce (przetaczanie opony i wrzucanie przedmiotów na platformę).

Czy słynny „Big Z” zdecyduje się na wielki come back? Tego nie wie nikt, na ten czas wiadomo, że nie wystartuje na nadchodzących zawodach Briana Shawa „Shaw Classic”, podczas których wystąpi aktualny Mistrz Świata Strongman – Oleksii Novikov.

Wracając do Mistrzostw Strongman na Litwie – Zydrunas ostatni raz przegrał te zawody w 2002 roku, zajmując drugie miejsce. Jego powrót w 2020 roku, pokazuje, że nadal jest czołowym strongmanem na Świecie i nawet w wieku 45-lat, może rywalizować z o wiele młodszymi zawodnikami. Savickas z ogromną łatwością pokonał swoich rywali, pokazując że nadal jest w wielkiej formie!

Jak widzisz szanse Savickasa w bezpośrednim starciu z aktualnym Mistrzem Świata Strongman Oleksii Novikovem?

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *