Siłownie zamknięte do 27 Grudnia – co dalej, kiedy otwarcie?

siłownia branża fitness lockdown co dalej

Cała branża fitness, w tym siłownie przechodzą obecnie przez drugi lockdown spowodowany pandemią koronawirusa. Drugie zamknięcie trwa od 17 Października 2020. Data, która obecnie daje nadzieje całej branży to 27 Grudnia 2020.

W branży fitness, pracuje około 150 000 ludzi, przynosząc państwu około 2 procent PKB! Jej zamrożenie, jest bardzo dotkliwe dla gospodarki, lecz co ważniejsze zabiera pracę wielu ludziom. Przedsiębiorcy otrzymują pomoc od państwa, jednak jest to kropla w morzu ich potrzeb.

siłownia i sale fitness zamknięte przez koronawirusa

Co ciekawe jak pisze „radio ZET” Krajowa Izba Gospodarcza chce pomóc branży i prezentuje badania naukowe z USA. Badania te dowiodły, że ryzyko zarażenia podczas ćwiczeń jest minimalne!

„Z długoterminowego badania przeprowadzonego na amerykańskim rynku przez firmę MXM wynika, że na 49,2 mln wejść w niemal 3 tysiącach klubów odnotowano jedynie 0,0023 proc. zakażeń. Oznacza to, że na 42,7 tys. odwiedzin przypadała jedna osoba zakażona. Niewątpliwie wiąże się to z oczywistym faktem: z siłowni korzystają osoby zdrowe, bez objawów takich, jak gorączka lub osłabienie.” – ANDRZEJ ARENDARSKI

Czy taki argument może przekonać nasz rząd do odmrożenia branży fitness? Czy możliwe, że siłownie zostaną otwarte po 27 Grudnia 2020?

Dobrze by było, jednak rząd przyznał, że lockdown branży fitness nie wynika jedynie z troski o zdrowie i bezpieczeństwo klubowiczów, lecz jest to sposób na zmniejszenie aktywności społecznej i zmuszenie narodu do odizolowania i pozostanie w domu, dzięki czemu nie przeniesiemy potencjalnej choroby dalej.

Do kiedy siłownie będą zamknięte? Kiedy otwarcie siłowni?

Cała branża fitness czeka na wielki „come back”, czy nastąpi on już po 27 Grudnia? Myślę, że to mało prawdopodobny scenariusz. Premier podczas rozmowy na antenie RMF FM został zapytany, czy od 4 Stycznia 2021 roku możemy liczyć na otwarcie siłowni?

Odpowiedź krótka i konkretna „nie”, do 18 Stycznia, rząd określił okres jako czas odpoczynku po świętach, dotyczy to również stoków narciarskich oraz hoteli. Styczeń to również okres, w którym będziemy wchodzić w szczepienia przeciwko covid-19.

Wraz ze spadającą liczbą przypadków koronawirusa, można mieć nadzieję, że zostanie przywrócony podział na strefy czerwoną, żółtą i zieloną, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na otwarcie siłowni w strefach żółtych oraz zielonych. Kiedy do tego dojdzie? Wszystko to zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych powiatach oraz całym kraju.

Jak tylko pojawią się jakieś konkretne daty, z pewnością niezwłocznie poinformujemy o nich! Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i trenować w domowym zaciszu.

Redaktor Pakernia24: Tobiasz Ozdoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *