Nie żyje Sean Connery, były James Bond był w młodości kulturystą!

sean connery kulturysytka

Odszedł wielki aktor Sean Connery miał 90 lat, brytyjski aktor zmarł 31 Października 2020 roku, poznaj jego kulturystyczne oblicze!

Sean Connery w młodości trenował kulturystykę, wystąpił m.in. na Mr Universe. Sean twierdzi, „że nie możesz zostać Jamesem Bondem bez odrobiny kulturystyki”. W wieku 18 lat zaczął interesować się kulturystyką, w wieku 21 lat trenował pod okiem brytyjskiego trenera marynarki wojennej.

Sean Connery kulturystyka Mr Universe

Sean Connery z powodu silnych stresów, na które był narażony w marynarce wojennej nabawił się wrzodów żołądka, przez co został honorowo zwolniony ze służby. Dzięki czemu mógł zacząć swoje aktorsko/kulturystyczne podboje!

Sean po kilku latach uprawiania kulturystyki postanowił sprawdzić swoich sił na zawodach Mr Universe, które odbyły się w 1950 roku w Londynie. Sean zakończył zawody na 3 miejscu!

Sean po zawodach czuł się poszkodowany, uważał że Amerykańscy zawodnicy mają większe szanse na zwycięstwo w Mr Universe niż on.

Wymiary Seana Connerego jako kulturysty:

Wzrost: 188 cm

Waga: 91 kg

Klatka piersiowa: 122 cm

Udo: 63,5 cm

Biceps: 39 cm

sean connery mr universe forma

Od kulturysty do Jamesa Bonda

Dzięki kulturystyce Sean Connery został zauważony przez łowców talentów. Ich uwagę przykuła jego świetna budowa ciała oraz wrodzony talent w poruszaniu się po scenie.

Łowcy talentów zaproponowali mu przesłuchanie na południowym Pacyfiku, które wygrał. Po tym zdarzeniu Sean uczył się coraz więcej aktorstwa, aż w końcu trafił do filmu jako James Bond! Późniejsza historia jest wszystkim znakomicie znana 🙂 …

Teraz już wiecie, że Sean Connery m.in. dzięki kulturystyce został światowej klasy aktorem. Niestety nie ma go już z nami, odszedł w otoczeniu swojej rodziny w domu na Bahamach.

Dziękujemy za wszystko co wniosłeś dla Świata kulturystyki i kina, spoczywaj w pokoju!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz