Poduszki ortopedyczne – po co i dla kogo?

poduszki ortopedyczneBóle pleców, bóle kręgosłupa są problemem, który dotyka bardzo wiele osób. Bez odpowiedniej reakcji problem ten będzie oczywiście się pogłębiać. Bóle pleców mogą mieć bardzo zróżnicowane podłoże, aczkolwiek sprowadzają się do tego, że codzienne czynności są utrudnione lub nawet uniemożliwione.

Czym są poduszki? Mogą wyglądem nieco przypominać zwykłe poduszki, aczkolwiek materiał, z którego są wykonane, sprawia, że można mówić o produkcie odmiennym. Poduszki ortopedyczne we właściwy sposób podpierają szyję człowieka i tym samym powodują odciążenie kręgów szyjnych oraz rozluźnienie mięśni ramion i karku. Poduszka ortopedyczna powinna być oczywiście w sposób indywidualny dobrana z uwagi na to, że przy niewłaściwym jej rozmiarze może dojść do nieodpowiedniego naciągu kręgów. W tej sytuacji nie będzie odczuwalna żadna poprawa.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne mogą mieć bardzo zróżnicowane zastosowanie. Mamy zatem na rynku obecne poduszki:

  •  przeciwodleżynowe
  •  ergonomiczne
  •  profilowane
  •  zdrowotne
  •  rehabilitacyjne
  •  poduszki z pamięcią

Można również mówić o podziale uwzględniającym poduszki do siedzenia, w tym również specjalne podkładki, poduszki do spania. Odrębną kategorię stanowią poduszki dla kobiet w ciąży. Te ostatnie zapewniają nie tylko właściwe podparcie kręgów szyjnych, ale ponadto można także mówić o odpowiednim podparciu rosnącego brzucha. W tym przypadku można mówić o różnego rodzaju kształtach poduszek ortopedycznych. Określane są mianem różnych liter – poduszka w kształcie litery C, L, U.

Sekret działania poduszek ortopedycznych

Sekretem działania poduszek ortopedycznych jest materiał wypełnienia. Mowa jest o specjalistycznej piance poliuretanowej, dzięki której poduszka dopasowuje się do kształtu danej osoby. Poduszki te nie są wykonywane z jednego rodzaju pianki i dlatego też przed zakupem konkretnego produktu, należy odpowiednio i indywidualnie ją dobrać. Tutaj należy wskazać na takie czynniki jak stopień twardości, jak wymiary oraz kształt. Każda osoba ma w tym względzie swoje własne preferencje i oczekiwania. Nie ma tu żadnych poduszek uniwersalnych, a tym samym nie można dokonywać zakupu produktu w ciemno, bez przymiarki.

Korzyści wynikające ze stosowania poduszek ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne nie są produktem, który jest skierowany wyłącznie do osób mających problemy zdrowotne związane z kręgosłupem. Ich stosowanie zaleca się każdej, w tym również zdrowej osobie. W ten sposób można zapobiec pewnym problemom. Na pewno warto, aby po nie sięgały osoby wiele godzin spędzające za biurkiem lub też zawodowi kierowcy. Dzięki ich stosowaniu odciążamy kręgi szyjne, powodujemy zlikwidowanie napięcia mięśniowego przy szyi oraz karku, korygujemy ustawienie obręczy barkowej, korygujemy ustawienie całego kręgosłupa czy też zapewniamy sobie odpowiednią ergonomię naszego snu.

Zakup poduszki ortopedycznej do siedzenia oraz do spania to właściwy krok w kierunku zachowania zdrowia kręgosłupa, to bardzo korzystne działanie profilaktyczne. Tenże zakup nie wymaga posiadania żadnych recept lekarskich, aczkolwiek na pewno dobór produktu powinien odbywać się w oparciu o konkretne przesłanki. Tym samym ów zakup powinien być dokonany w profesjonalnym sklepie ortopedycznym, w którym można liczyć na profesjonalne doradztwo. Cena produktu być może nie należy do najniższych, aczkolwiek jest to produkt, w który na pewno warto zainwestować. Jest to bardzo dobra inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz