Palumboizm co to jest, jakie przyczyny choroby współczesnej kulturystyki

palumboizm kulturystyka

Palumboizm inaczej człowiek „betoniara”, chorobliwie wypchany brzuch, rozdęty brzuch, odstający brzuch, wielki bebzon. Sam termin palumboizmu powstał dzięki kulturyście Dave Palumbo, który jest uważany za ojca palumboizmu! Ten efekt zostaje uzyskany poprzez rozrośnięte i spuchnięte jelita oraz rozrost mięśni gładkich – (żołądka i układu trawiennego).

Zjawisko palumboizmu coraz częściej występuje w środowisku współczesnych kulturystów, w dawnych latach za czasów złotej ery Arnolda Schwarzeneggera, Franco Columbo czy Franka Zane, to zjawisko nie miało miejsca. Jednak chorobliwie odstający i wzdęty brzuch zaczyna coraz częściej towarzyszyć największym gwiazdom sceny kulturystycznej, wraz z rozwojem tej dyscypliny. Zawodnicy dążą do nowego ideału kulturysty, trzeba posiadać jak największą masę mięśniową przy jednoczesnym ekstremalnym docięciu mięśni!

Palumboizm jest bardzo niechcianym zjawiskiem wśród kulturystów, duży wzdęty brzuch wygląda bardzo nieestetycznie. Z biegiem czasu problem narasta do takich rozmiarów, że środkowa sekcja staje się elementem dominującym sylwetki, który psuje cały efekt i zaburza kulturystyczne proporcje.

Dodatkowo palumboizm prowadzi do powiększenia się narządów wewnętrznych, co jest szalenie niekorzystne dla zdrowia zawodników!

<strong>Dave Palumbo</strong> &#8211; ojciec palumboizmu

Palumboizm przyczyny

Przyczyn palumboizmu może być na prawdę wiele, wypiszę jednak te najbardziej popularne:

  • Hormon wzrostu i Insulina – ingerencja w nasze hormony, głównie te dwa, prowadzi do wzrostu mięśni gładkich w tym żołądka i układu trawiennego.
  • Podwyższony kortyzol – w tym zespół Cushinga
  • Stosowanie dopingu – przez niektóre środki farmakologiczne puchną nasze jelita
  • Spożywanie wysoko przetworzonej żywności
  • Spożywanie żywności genetycznie zmodyfikowanej
  • Spożywanie ogromnej ilości kalorii, węglowodanów, białka i tłuszczy – prowadzi do ogromnych wzdęć i wypchanego do granic możliwości brzucha
  • Stosowanie syntholu – przy dłuższym i gorliwym stosowaniu prowadzi do zaniku mięśni

Miejmy nadzieje, że zawodnicy zauważą ten problem i będą dążyć aby go wyeliminować i powrócić do bardziej old schoolowej sylwetki jak za czasów Arnolda Schwarzeneggera!

ronnie coleman palumboizm

Co sądzicie o palumboizmie, brzydzi was taka sylwetka, czy przyzwyczailiście się do tego zjawiska i uważacie go jako efekt uboczny rozwoju współczesnej kulturystyki? Piszcie w komentarzach.

Redaktor Pakernia24: Tomasz Ozdoba

Ocena: 3.7/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz