7-letnia Rory van Ulft najsilniejszą dziewczynką na świecie?

źródło: instagram.com/roryvanulft/

Ludzie chyba nigdy nie przestaną zaskakiwać, siedmioletnia Rory Van Ulft jest tego doskonałym przykładem. Rory zaczęła trenować w wieku 5 lat, aktualnie jest w stanie wykonać przysiad z 61 kilogramami na plecach oraz podnieść 80 kilogramów w martwym ciągu!

Rory Van Ulft jest prawdopodobnie najsilniejszą dziewczynką na Świecie. Ma zaledwie 122 centymetry wzrostu a już imponuje swoją nadludzką siłą! Rory jest młodzieżową mistrzynią USA w podnoszeniu ciężarów, w kategorii wagowej 30 kg oraz poniżej 11 i 13 lat.

Zobacz jej niesamowitą siłę

Jej tata Cavan, twierdzi, że jego córka jest najsilniejszą dziewczynką na Świecie, wyraźnie podkreśla że dba o jej bezpieczeństwo i podnoszenie ciężarów nie stanowi dla Rory niebezpieczeństwa.

7-latka prócz podnoszenia ciężarów, trenuje również gimnastykę i to właśnie ta druga dyscyplina jest dla niej najbardziej interesująca. Na sali gimnastycznej Rory trenuje przez około 9 godzin tygodniowo, trening siłowy to tylko 4 godziny w tygodniu. Rory twierdzi, że:

„Wolę gimnastykę od podnoszenia ciężarów, ponieważ nie muszę nic podnosić nad głową”.

Rekordy Rory to: rwanie 32 kg oraz 42 kg w podrzucie. Rory twierdzi, że lubi być coraz silniejsza. 7-latka zdradza swoje podejście przed zawodami – nie myślę o niczym, po prostu oczyszczam umysł i robię to!

80 kilogramów – martwy ciąg

Widać gołym okiem, że jej ojciec trzyma pieczę nad bezpieczeństwem Rory, technika wykonywania ćwiczeń jest nienaganna, z pewnością jest świetnie przeszkolona. Rodzi się tylko jedno pytanie, czy dźwiganie tak dużych obciążeń w tak młodym wieku jest bezpieczne?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam wam, piszcie w komentarzach 🙂

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz