Najpopularniejsi kulturyści świata (część. 1)

Wchodzisz dopiero w świat kulturystyki i chciałbyś zobaczyć, jak prezentują się sylwetki najpopularniejszych kulturystów w historii? Dobrze trafiłeś. W tym miejscu przygotowaliśmy dla Ciebie część pierwszą naszego zestawienia.

Arnold Schwarzenegger

“Arnie” to można rzecz, że największy celebryta wśród kulturystów. Człowiek orkiestra, znany nie tylko ze swojego zamiłowania do dźwigania żelastwa, ale także ze smykałki do polityki, czy profesjonalnej kariery filmowej. Arnold Schwarzenegger. Austriacko-amerykański dżentelmen zdobywał w swojej karierze wszystkie najważniejsze tytuły: Mr. World, Mr. Universe, Mr. International, Mr. Europe, oraz 7x Mr. Olympia. Kto w tym roku sięgnie po tytuły w Mr. Olympia? Zakłady na to wydarzenie przyjmuje chociażby bukmacher Betclic, opisywany na stronie kod promocyjny. Według różnych źródeł, w szczytowej formie Schwarzenegger miał 56 cm w bicepsie. Przez wielu uważany jest za kulturystę wszechczasów.

Frank Zane

Frank Zane to trzykrotny triumfator Mr. Olympia. To jeden z trzech kulturystów, który zdołał pokonać wyżej opisanego Arnolda Schwarzeneggera na zawodowej scenie kulturystyki. Zane był uważany za dość unikatowego kulturystę z racji swojej sylwetki. Podczas, gdy w czasach świetności Franka, przypadającej na późne lata 70’, wszyscy skupiali się na budowaniu jak największej masy mięśniowej, on postawił na symetrię i estetykę swojej sylwetki. Przez to też przylgnął na stałe do niego pseudonim “Mr. Symmetry”. 

Ronnie Coleman

“Big Ron” to bez krzty wątpienia prawdziwy hegemon konkursów Mr. Olympia. Sięgał po tytuł najlepszego kulturysty roku (a przez niektórych tytuł uważany za Mistrza Świata) aż osiem razy z rzędu. Coleman to były amerykański policjant. W szczycie swojej kariery osiągnął aż 58,5 cm w bicepsie. Mimo ponad 50 lat na karku Coleman nadal ostro trenuje, zajął się też szkoleniem młodzieży. Produkuje filmy instruktażowe, czy książki o tematyce kulturystyki. Czy pomogą one młodym adeptom osiągnąć podobnie sukcesy, jakie świętował “Big Ron”. Zawody kulturystyczne można obstawiać u legalnych bukmacherów

Franco Columbu

Columbu to kulturysta, który wywodzi się ze świata podnoszenia ciężarów i to dosłownie. Jego specjalnością był trójbój olimpijski, ale dość szybko przerzucił się na karierę kulturysty. Dwa razy zdobył tytuł Mr. Olympia. Columbu z powodzeniem realizował się też w świecie filmu, gdzie trafił ponoć za poleceniem swojego przyjaciela, Arnolda Schwarzeneggera. Wystąpił u jego boku w kilku hitowych produkcjach amerykańskiego kina akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *