Mariusz Pudzianowski skończył 38 lat – parę walk i koniec

Mariusz Pudzianowski koniec kariery ?

Mariusz Pudzian Pudzianowski, były strongman obecnie zawodnik MMA kończy 38 lat. Wszyscy zastanawiają się jak długo ten wielki sportowiec będzie mógł jeszcze występować jako zawodnik mieszanych sztuk walk, czy jego fani mogą liczyć na ostatnie 4 walki?

Pudzian podczas jednego z wywiadów którego udzielał niedawno powiedział, że jego kariera w MMA będzie trwała do ukończenia 40 lat. Biorąc pod uwagę że zostało mu dwa lata kariery, średnio walczy dwa razy do roku, już w 2016 bylibyśmy świadkami jego walki pożegnalnej na ringach…

Mariusz jest w Polsce markąmariusz pudzianowski mówiącą samą za siebie, jako zawodnik Strongman zdobył olbrzymią sympatie kibiców i zdobył miliony fanów w Polsce jak i na Świecie, zdobył 5 razy tytuł Mistrza Świata, 6 razy Mistrza Europy oraz 8 razy Mistrzostwo Polski. Te wyniki są imponujące, osiągnął to dzięki swojemu zaparciu oraz konsekwencji, jak sam często mówi „Tanio skóry nie sprzedam” i tak też robi, Pudzian nie rzuca słów na wiatr.

Po odejściu ze Strongmanów dyscyplina ta mocno ucierpiała na popularności zaś decyzja o przejściu do MMA rozwinęła prężnie tę dyscyplinę sportu w Polsce, gala KSW zdobyła gwiazdę dzięki które mogła się wypromować, coraz więcej młodych zawodników marzy o wielkiej karierze jako zawodnicy , przybywają nowi sponsorzy.

Obok Mameda Chalidowa, Pudzianowski jet jednym z najlepiej zarabiających zawodników MMA w kraju oraz na świecie. Mariusz walczy już szósty rok, rozpoczynał od Marcina Najmana, walczył z takimi gwiazdami jak Thompson, Butterbean, Bob Sapp, Tim Sylvia oraz Paweł Nastula, przymierzany jest również do walki o pas wagi ciężkiej z Karolem Bedorfem, kto by się spodziewał że Pudzian aż tak się rozwinie i będzie postrzegany jako dojrzały, pełnowartościowy zawodnik MMA.

Jeżeli Pudzianowski i tym razem nie rzuca słów na wiatr, w wieku 40 lat będziemy musieli go pożegnać ze sportu, myślę że jest to wielki mistrz i jeszcze pokarze nam wiele, a wy co o tym wszystkim sądzicie ? Może decyzja zostanie zmieniona ?

Redaktor Pakernia24: Sebastian Walczak

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz