KSW 30 Genesis przed nami

ksw 30Już niedługo, bo 21 lutego w Poznaniu odbędzie się kolejna gala Konfrontacji Sztuk Walki – KSW 30. Gala może nie obfituje w nazwiska znane laikowi, ale prezentuje się równie wybornie co jej poprzedniczki. Gala została nazwana Genesis, czy będzie to więc to początek dla wielu nowych twarzy ? A może starzy ringowi wyjadacze utorują sobie drogę do jeszcze większych sukcesów na międzynarodowej scenie MMA ? Dowiemy się tego w sobotę, 21 lutego w poznańskiej Arenie, gdzie największa federacja Europy zawita po raz pierwszy w jej historii.

W walce wieczoru wystąpi Borys Mańkowski, który po raz pierwszy usłyszy przed swoją walką znamienne słowa „The fight of the night”. Diabeł Tasmański, najmłodszy mistrz federacji KSW stanie do swojej drugiej obrony pasa w kategorii półciężkiej. Stanie on przed najtrudniejszym jak do tej pory wyzwaniem. Jego przeciwnikiem będzie bardzo niebezpieczny rosyjski zawodnik – Mikhail Tsarev, który legitymuje się rekordem 29 zwycięstw i 4 porażek – 8 razy nokautował, 19 razy poddawał swoich rywali. Co możemy powiedzieć o 28 latku z Nowosybirska ? Walczył w kategorii do 77 kg dla Bellatora. „Samotny wilk”, bo tak jest nazywany w świecie mieszanych sportów walki, zaledwie dwukrotnie nie skończył swoich rywali przed czasem. Ostatnie jego walki to pięć zwycięstw przed nokaut, choć sam osobiście jest królem poddań. Mańkowski będzie niesiony jednak przez swoją publiczność, gdzie jak nie w swoim mieście można obronić pas ? Tego życzymy mistrzowi.

W drugiej z głównych walk zobaczymy jego przyjaciela – Rafała „Kulturystę” Moksa, numer drugi na liście zawodników z limitem wagowym 77 kg. Po drugiej stronie ringu zobaczymy numer trzeci – Aslambeka Saidova. Pojedynek będzie ciekawy, gdyż będzie to rewanż za galę KSW 17. Tam lepszy okazał się Saidov, kogo tym razem zobaczymy z uniesioną ręką ? Jedno jest pewne, zwycięzca stanie się pretendentem do walki o tytuł.

W klatce KSW zobaczymy także kobiece MMA. Nie oznacza to jednak, że będzie mniej brutalnie, gdyż posiadaczka tytułu KSW w wadze słomkowej – Karolina Kowalkiewicz do delikatnych w ringu nie należy. Zawodniczka, która legitymuje się nieskazitelnym jak dotąd rekordem (6-0, 1 KO, 2 poddania) zmierzy się z wymagającą rywalką, wysoko notowaną Brazylijką – Kalindrą Farią (15-4-1, 6 KO, 4 poddania). Jest ona specjalistką od muay thai oraz brazylijskiego ju-jitsu. Wygrywając 11 ze swoich ostatnich pojedynków (porażka z liderką światowego rankingu, po 5 rundach) stała się światową czołówką kobiecego MMA znajdując się na 9 miejscu. Polka, z mniejszym doświadczeniem, ale z ogromnym talentem i wolą walki w tym samym zestawieniu zajmuje miejsce 7. Trzymamy kciuki za naszą mistrzynie !

W kolejnych walkach zobaczymy brazylijskiego specjalistę od KO – Rodrigo Cavalheiro. Jego przeciwnikiem będzie popularny „Gamer” – Mateusz Gamrot, dla którego będzie to najtrudniejszy pojedynek w karierze. W wadze piórkowej wystąpią młode nadzieje MMA – Anzor Azhiev versus Kleber Koke. Brazylijczyk o japońskich korzeniach specjalizuje się w walce parterowej. Azhiev wierzy, że ta walka przybliży go do trzeciego odcinka pod tytułem Kornik vs Anzor. Młody Czeczen z polskim paszportem głęboko wierzy, że pas jeszcze będzie jego. Na gali KSW zobaczymy ponadto pojedynki – Włodarek vs Bajor, Kowalkiewicz vs Rajewski, Gniadek vs Zawadzki. Kto wyjdzie z tej gali z podniesioną głową? Odpowiedź już wkrótce ! Poniżej trailer do tego wydarzenia.

 

Trailer KSW 30 Genesis:

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz