Kurs kitesurfingu – jak wygląda? Ile potrzebujesz czasu na naukę?

kitesurfing

Marzą ci się aktywnie spędzone na wodzie wakacje? Chciałbyś nauczyć się kitesurfingu, ale boisz się, że jest już za późno, aby zdobyć te umiejętności przed wakacjami? Nie przejmuj się – profesjonalna szkoła kitesurfingu przeprowadzi cię przez kurs, który zajmuje jedynie kilka dni. 

Znajdź sprawdzoną szkołą kitesurfingu

Jak wygląda kurs kitesurfingu?

Znajdź sprawdzoną szkołą kitesurfingu

Szkoła kitesurfingu to doskonały wybór dla wszystkich, którym marzą się wyjątkowo aktywne wakacje. Wodne szaleństwo daje satysfakcję i wyrzut endorfin nieporównywalny z niczym innym. Wbrew pozorom szkolenie przygotowujące do tej ekscytującej zabawy nie trwa długo. Oczywiście po podstawowym kursie możesz skorzystać z dodatkowych godzin i jeszcze lepiej się wyszkolić, natomiast na zdobycie podstawowych umiejętności potrzebujesz naprawdę kilku dni. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyś jeszcze przed tymi wakacjami odbył kurs kitesurfingu i mogł szaleć z żaglem podczas wakacyjnej wyprawy. Pamiętaj jednak, że warto uważnie wybrać szkołę. Instruktorzy powinni posiadać uprawnienia PZKite – Polskiego Związku Kitesurfingu oraz IKO – International Kitesurfing Organization. Zwróć także uwagę, czy cena zawiera kompletny sprzęt kitesurfingowy, piankę neoprenową na cały okres kursu oraz łączność radiową z instruktorem od poziomu startów na desce.

Jak wygląda kurs kitesurfingu?

Kurs kitesurfingu trwa nie więcej niż kilka dni. Mowa oczywiście o podstawowym zakresie, który ma umożliwić podjęcie zabawy na wodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby później te wszystkie umiejętności dalej poprawiać, rozszerzać z pomocą profesjonalnych instruktorów. W szkole Surf People kurs podstawowy jest podzielony na 4 poziomy. Każdy z nich trwa około 5 godzin:

  • na poziomie pierwszym poznajesz trochę teorii niezbędnej w tym sporcie; instruktorzy omawiają kierunki wiatru, teorię okna wiatrowego; uczysz się jak rozkładać i zwijać sprzęt kitesurfingowych, poznajesz budowę całego osprzętowania, a także przyswajasz zasady bezpieczeństwa z użyciem specjalnych systemów bezpieczeństwa; instruktorzy prezentują podstawy Kitesurfingowego Prawa Drogi; w końcu uczysz się podstaw pracy latawcem na latawcu treningowym.
  • na poziomie drugim ćwiczysz startowanie latawca z pomocą asystenta; pracujesz w wodzie z latawcem pompowanym; ćwiczysz body dragi z deską; trenujesz zakładanie deski w wodzie oraz utrzymywanie pozycji startowej; przepływasz krótki dystans na desce w obu kierunkach.
  • na poziomie trzecim samodzielne startujesz i lądujesz latawcem doskonalisz umiejętność utrzymywania prawidłowej pozycji ciała; uczysz się wykonywać zwroty; dowiadujesz się, jak nabierać wysokości. 
  • na poziomie czwartym doskonalisz swoje umiejętności; uczysz się także od samego początkuskoków przez zenit wraz z bezpiecznym lądowaniem, a także pływania na switch. Na tym etapie przygotujesz się także do pływania na zafalowanym akwenie oraz w granicznych warunkach słabowiatrowych.
Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz