Nowa generacja Garmin Venu to kolejny krok marki w kierunku „tradycyjnie” pojmowanych smartwatchy. Czego można spodziewać się po Venu 2?
Obecny na rynku od dwóch Garmin Venu był jednym z najbardziej przełomowych modeli w historii Amerykanów. Ekran AMOLED był sygnałem wyraźnie mówiącym o tym, że Amerykanie poważnie myślą o wejściu w segment smartwatchy. Potwierdzają to debiutującymi właśnie modelami Venu 2 i 2s. Choć już na pierwszy rzut oka widać, że są bezpośrednią kontynuacją poprzedników, to nie sposób nie zauważyć wyraźnych różnic między obiema generacjami. Co więc zmieniło się od 2019? Jakie argumenty przemawiają za wyborem jednego z nich?
Garmin Venu 2 i 2s. Większe rozmiary, większe baterie
Tym, co w porównaniu Venu oraz Venu 2 rzuca się w oczy w pierwszej kolejności, są rozmiary. Pierwsza generacja dostępna była wyłącznie z kopertami o średnicy 30,4 mm, podczasy gdy w nowych modelach do wyboru mamy kopertę 45 mm (Venu 2) oraz 40 mm (Venu 2s) z wyświetlaczami o przekątnej kolejno 1,3 i 1,1 cala. Obie wersje różnią się też rozmiarem pasków. W przypadku Venu 2 jest to QuickRealase 22mm (maksymalny obwód nadgarstka 200 mm), a Venus 2s – QuickRealase 18mm dla osób o nadgarstku do 175 mm.
Większe rozmiary koperty pozwoliły Garminowi wyposażyć nowe smartwatche w pojemniejsze baterie. Venu 2 na jednym załadowaniu może pracować w trybie smartwatcha do 11 dni, a jego mniejsza wersja – do 10 dni. Korzystanie z Garmin Venu 2 i 2s będzie jeszcze łatwiejsze dzięki opcji szybkiego ładowania oraz trybowi oszczędzania baterii.
Garmin Venu 2 i 2s. Co zmienia się w nowych modelach?
Nowa odsłona Venu przynosi kilka rozwiązań, których brakowało w poprzedniej generacji. Na pierwszy plan wybija się funkcja Health Snapshots. Umożliwia ona dokonywanie dwuminutowych pomiarów parametrów zdrowotnych, a następnie ich zapisanie w aplikacji Garmin Connect. Zgromadzone tak dane można udostępnić znajomym lub lekarzowi, a także porównywać samodzielnie i w ten sposób śledzić treningowe postępy.
Zegarki są oczywiście wyposażone we wszystkie funkcje znane z poprzednich modeli i konkurencyjnych produktów. Do dyspozycji mamy między innymi moduł Garmin Pay, odtwarzacz muzyki, możliwość skorzystania z Spotify, Deezer itp., śledzenie cyklu menstruacyjnego, pomiar stresu, monitoring nawodnienia i oddechu, a także opcję obliczenia wieku sprawnościowego.