Jak wyglądają kulturyści „na masie” poza sezonem

kulturyści poza sezonem na masie
Lee Priest poza sezonem z 95 kg na 130 kg przy 163 centymetrach wzrostu!

Kulturystyka to bardzo wymagający sport, zawodnicy muszą uzyskać jak największą masę mięśniową, następnie zredukować tkankę tłuszczową do jak najmniejszego procenta. Odsłaniają w ten sposób, pięknie zdefiniowane i wypracowane mięśnie.

To wszystko tłumaczy dlaczego kulturyści nie są w stanie utrzymać formy przez cały rok. Poziom tkanki tłuszczowej na tak niskim poziomie jak muszą prezentować na scenie, byłby bardzo niezdrowy i niemalże nie do utrzymania na dłuższą metę.

Dlatego kulturyści dzielą swój sezon na okres masowy (poza sezonem) oraz „rzeźbę” na okres zawodów. Oczywiście każdy zawodnik ma co do tego inne podejście, dlatego jeden poza sezonem wygląda bardzo źle, a drugi prezentuje całkiem ładny dla oka poziom tkanki tłuszczowej.

Prezentacja zawodników poza sezonem

Lee Priest

Mistrzem w swojej kategorii przybierania na masie jest Lee Priest, przy wzroście 163 centymetrów, przybierał z 95 kilogramów w okolicach zawodów do 130 kilogramów poza sezonem, to aż 35 kilogramów masy więcej!

W wywiadach opowiada, że jego sposób aby przybrać na masie to po prostu dużo jedzenia. Lee nie przejmował się nigdy o tłuszcz, w okresie masowym przybierał jak najwięcej kilogramów jedząc zarówno zdrową żywność jak i tą śmieciową. Następnie w 12-15 tygodni przed zawodami, trenował bardzo ciężko i wracał do formy.

Arnold Schwarzenegger poza sezonem na masie

Inną odmienną politykę przyjmował legendarny Arni. Poza sezonem łapał trochę tłuszczu, jego masa mięśniowa wyraźnie malała.

Nie przybierał na wadzę jakoś znacząco ponieważ twierdził, że jeżeli nie widać mięśni brzucha, nie można nazywać się wtedy kulturystą. Ponadto nigdy nie lubił ładować w siebie dużo jedzenia…

Shawn Rhoden Mr Olympia z 2018 roku

shawn rhoden poza sezonem na masie
Shawn Rhoden poza sezonem

Markus Ruhl poza sezonem na masie

Markus Ruhl

Jay Cutler na masie poza sezonem

Jay Cutler widocznie zaokrąglone policzki 🙂
Od lewej Jay Cutler i Markus Ruhl, dwa miśki 🙂

Ronnie Coleman na masie poza sezonem

Ronnie Coleman, w późniejszych latach widocznie stracił na jakości w środkowej sekcji

Big Rammy na masie poza sezonem

Big Rammy, kawał chłopa

Jak widać ciała kulturystów poza sezonem różnią się drastycznie od tych, które prezentują na scenie. Która detransformacja zaskoczyła was najbardziej, piszcie w komentarzach 🙂 !

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Jedna odpowiedź w temacie “Jak wyglądają kulturyści „na masie” poza sezonem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *