Kreatyna Olimp – skuteczny sposób na wymarzoną sylwetkę

kreatyna olimp

Gdybyś tak mógł zwiększyć wydolność organizmu i przygotować go na większy wysiłek fizyczny, który zaprowadzi Cię do osiągnięcia umięśnionej sylwetki? To nie mrzonka, ale realne możliwości wynikające z odpowiednio dobranej suplementacji. Z pomocą przychodzi kreatyna – poznaj jej właściwości i zastosowanie.

Jeżeli interesujesz się kulturystyką, kreatyna nie jest dla Ciebie żadną nowością – przynajmniej w teorii. Osobom trenującym znana jest w postaci suplementów, których celem jest wsparcie prawidłowo zbilansowanej diety oraz dobrze rozpisanego treningu. Jej stosowanie budzi jednak wątpliwości – czy faktycznie może pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki w znacznie krótszym czasie?

Kreatyna, czyli co?

Kreatyna kojarzy się głównie z preparatami dla sportowców, ale substancja ta wcale nie występuje wyłącznie w formie syntetyzowanej. Można ją znaleźć w organizmie człowieka. Powstaje z połączenia argininy, glicyny i metioniny – głównie produkowana jest w trzustce, wątrobie, nerkach i – w mniejszych ilościach w mózgu oraz jądrach.

Jak kreatyna wspomaga budowanie sylwetki?

Kreatyna jest substancją dość dobrze przebadaną – szczególnie, jeśli chodzi o jej wpływ na organizm osób uprawiających sport. Badania naukowe potwierdzają, że suplementacja kreatyny może przyczynić się do zwiększenia zapasów fosfokreatyny w mięśniach. Co to oznacza dla sportowca? Zwiększa się zdolność do realizacji treningów o znacznie wyższej intensywności niż do tej pory. To z kolei przekłada się na możliwość osiągania lepszych wyników i skrócenie drogi do uzyskania wymarzonej muskulatury.

Suplementy z kreatyną – jakie wybrać?

Rynek suplementów aż ugina się pod ciężarem preparatów zawierających kreatynę (https://www.olimp-nutrition.pl/15-kreatyny). Cytrynian, jabłczan, monohydrat, stacki, matrixy… Trudno się w tym połapać – tak wiele jest dostępnych produktów.

  • Monohydrat kreatyny – najpopularniejsza i jednocześnie najtańsza forma kreatyny. Polecana jest szczególnie osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tą substancją.
  • Jabłczan kreatyny – od monohydratu różni się lepszą rozpuszczalnością i większą stabilnością chemiczną.
  • Cytrynian kreatyny – uważany jest za stabilną i wysoko przyswajalną formę kreatyny.
  • Stack kreatynowy – kompleks kilku form kreatyny uzupełniony dodatkowymi substancjami, np. witaminami, minerałami, wyciągami ziołowymi.

Trudno jednoznacznie określić, jakie formy suplementu są najlepsze. Warto natomiast postawić na sprawdzonych producentów. Przykładowo, oferowana przez Olimp kreatyna wspomaga budowę masy mięśniowej, pomaga zregenerować zmęczone mięśnie i wspiera osiągnięcie efektu tzw. pompy mięśniowej. Są to produkty sprawdzone, dostępne w wielu formach i wariantach cenowych.

Jak powinna wyglądać suplementacja?

Stosowanie kreatyny to kwestia całkowicie indywidualna. Można ją suplementować w dowolnym momencie – bez konieczności podziału na fazy nasycania cykle, półcykle itd. Jedynym ograniczeniem może okazać się pora przyjmowania preparatu – odradza się ją stosować przed treningiem z uwagi na potencjalną skłonność do upośledzania działania cukrów. Nie ma też przeciwwskazań, aby suplementować ją codziennie.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz