Jak szybciej zbudować masę mięśniową?

jak zbudować masę mieśniowa

Treningi siłowe umożliwiają zbudowanie muskulatury, jednak nawet wytrwałe osoby zauważają, że efekty przychodzą znacznie wolniej niż się spodziewali. Aby szybciej wyrzeźbić mięśnie, niezbędne są odżywki na masę. Efekty ich stosowania są widoczne już po kilku tygodniach, a same preparaty są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Dowiedz się więcej na ich temat.

  1. Odżywki na masę – co to takiego?
  2. Jak działają gainery?

Stosowanie gainerów przez kulturystów i osoby trenujące amatorsko na siłowni już nikogo nie dziwi. Odżywki na masę nie mają nic wspólnego z zabronionymi, niebezpiecznymi substancjami, a efekty ich przyjmowania są zadowalające dla każdego. Jeżeli chcesz zbudować muskulaturę, dowiedz się więcej o gainerach.

Odżywki na masę – co to takiego?

Odżywki na masę z oferty takiej jak https://www.sfd.pl/sklep/Od%C5%BCywki_na_mas%C4%99-k142.html są preparatami, które zawierają składniki wspomagające rozbudowę muskulatury. Dzięki wyselekcjonowanym białkom i węglowodanom, możliwe jest uzupełnienie codziennej diety o dodatkową porcję składników odżywczych. Gainery dostarczają organizmowi dużą ilość kalorii, które trudno jest dostarczyć wraz z posiłkami. W składzie odżywek z tej grupy nie znajdzie się żadnych sterydów ani substancji zabronionych, które mają negatywny wpływ na funkcjonowanie różnych układów i narządów.

Jak działają gainery?

Gainer jako odżywka na masę skraca czas potrzebny organizmowi na zbudowanie nowej masy mięśniowej. Bez stosowania odżywek mięśnie powstają nawet przez kilka lat, jednak po sięgnięciu po gainery taka sama masa mięśniowa jest budowana przez znacznie krótszy czas. Organizm czerpie z odżywki duże ilości białka oraz węglowodanów, dlatego może nie tylko odżywiać poszczególne narządy, ale również rozbudowywać mięśnie.

W poszczególnych odżywkach na masę znajdzie się różną zawartość białka i węglowodanów. Dzięki temu możliwe jest dostosowanie gainera do indywidualnych potrzeb organizmu w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów w krótkim czasie. Dodatkowo zróżnicowanie pod względem zawartości białek i węglowodanów w odżywkach pozwala zażywać różne gainery w zależności od rodzaju przeprowadzanego treningu w konkretnym dniu. Takie rozwiązanie sprawia, że na siłownię można iść nawet prosto po pracy lub o poranku, gdy nie miało się wcześniej możliwości przygotowania odpowiedniego posiłku. Gainer może być stosowany równie dobrze jako zamiennik zbilansowanych posiłków dla osób, które trenują wyjątkowo często i intensywnie oraz dodatkowo wykonują ciężką pracę fizyczną. 

Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz