Szok ile kalorii dziennie jedzą najlepsi kulturyści

ile jedzą kulturyści kcal phil heath
Phil Heath deklaruje, że pochłania około 6400 kalorii dziennie!

Wiele razy zastanawiałem się ile musi zjeść zawodowy kulturysta aby utrzymać taką masę mięśniową, przy tak ciężkiej pracy na siłowni, którą musi wykonać. Aby dobrze zobrazować ilości jako punkt odniesienia posłuży nam średnie zapotrzebowanie osoby dorosłej na kalorie o wadzę około 75 kg.

Średnio mężczyzna potrzebuje około 2900 kalorii dziennie aby zaspokoić zapotrzebowanie na energię, kobiety jedyne 2400 kcal.

Po sporym researchu Internetu, zebrałem sporo danych na temat jedzenia najlepszych kulturystów na Świecie. Trzeba przyznać, że dla wielu z nich przyrządzanie posiłków oraz ich pochłanianie to praca na cały etat. Jeden z kulturystów szacuje, że poświęca na te czynności aż 6 godzin dziennie!

To ogromne poświęcenie procentuje na scenie, aczkolwiek prócz czasu, taka ilość jedzenia kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Dla przykładu Phil Heath szacuje, że na dietę wydaje około 1500 zł tygodniowo, co daje aż 6000 zł miesięcznie!

Ile kalorii dziennie jedzą kulturyści?

Ronnie Coleman przy „misce”

W miarę ewolucji kulturystyki, rośnie poziom zawodów oraz masa zawodników. Dla porównania w dawnych czasach Arnold Schwarzenegger deklaruje, że pochłaniał około 3825 kalorii dziennie w 5 posiłkach, czyli całkiem niewiele. Sam Arni przyznaje jednak, że należy do tych ludzi, którzy nie jedzą za dużo, jego waga oscylowała w granicach 113 kilogramów.

Kulturyści nowej ery, spożywają zdecydowanie więcej kalorii, ważą przy tym znacznie więcej od Arnolda nawet powyżej 130 kilogramów.

  • Ronnie Coleman spożywał około 5300 kalorii (450gram kurczaka oraz miskę ryżu, 6 razy dziennie), sam mówił, że czasami jadał również w nocy.
  • Jay Cutler około 5000 kcal na redukcji i około 6000 kalorii na masie
  • Phil Heath – 6400 kalorii
  • Illia GOLEM, który waży powyżej 160 kilogramów podobno zjada nawet 16 500 kalorii (WIDEO) !
  • Wiliam Bonac około 4650 kalorii
  • Robert Burneika – 6 posiłków dziennie i nawet 8000 kalorii
  • Hafthor Bjornsson – co prawda nie kulturysta, ale gigantyczny chłop i strongman, pochłania dziennie 10 000 kalorii (WIDEO)
16 500 kalorii Illia Golem !
10 000 kalorii Hafthor Bjornsson
5332 kalorii Ronnie Coleman
Dieta Phila Heatha

Powyższe statystyki wykazują, że aktualnie kulturyści pochłaniają od 5000 – 7000 kalorii dziennie.

To zdecydowanie nie jest sport dla niejadków 😀 … Rekordowiec Illia GOLEM zjada nawet 16 500 kalorii dziennie, ciężko to sobie nawet wyobrazić a co dopiero zjeść ! …

Robert Burneika, zjada nawet 20 jaj na śniadanie!

Jeżeli marzysz o byciu Kulturystą PRO, miej na uwadze, że jedzenie niezliczonej ilości kalorii cię nie ominie, a twój portfel bez wątpienia odczuje twój wilczy apetyt 🙂 ! …

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz