Gumy fitness. 5 powodów, dla których powinnaś zacząć z nimi ćwiczyć

Taśma fitness to najbardziej kompaktowy sprzęt treningowy. To także fitnessowy gadżet, który pozwala na wykonywanie najskuteczniejszych ćwiczeń na brzuch, pośladki, uda i ramiona. Jeśli trenujesz na siłowni, sprawdź, czy jest ona wyposażona w gumy. Koniecznie zaopatrz się także w zestaw taśm fitness, jeśli ćwiczysz w domowym zaciszu. Ten sprzęt to po prostu najlepszy sprzymierzeńca w walce o wymarzona sylwetkę.

gumy fitness blondynka

1. Taśma fitness to jeden z najbardziej dostępnych akcesoriów do ćwiczeń

Zakup sprzętu do ćwiczeń, który nie nadszarpnie Twojego budżetu? Wybierz gumy fitness. To zdecydowanie jedna z tańszych propozycji na rynku. Co więcej, w rozsądnej cenie możesz od razu zaopatrzyć się w zestaw taśm. W sklepie Kronos znaleźć można komplety składające się z kolorowych gum fitness oferujących różny opór. Kolory nie są tutaj jedynie estetycznym rozwiązaniem. Podczas treningu zdecydowanie ułatwiają wybór taśmy o konkretnym, pożądanym przez nas w danej chwili oporze.

Dlaczego zróżnicowany opór ma takie znaczenie? Dzięki takiemu rozwiązaniu dopasujesz go do rodzaju wykonywanych ćwiczeń, ich intensywności oraz Twojego poziomu zaawansowania w treningu. Zestawy z reguły składają się z trzech taśm. Trzy warianty o różnych stopniach oporu, pozwalają na dobranie parametrów odpowiednio do naszej aktualnej formy i oczekiwań.

2. Gumy do ćwiczeń są bardzo uniwersalne

Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz je podczas treningu. Co istotne, taśmy fitness sprawdzą się fantastycznie podczas ćwiczeń wzmacniających poszczególne partie mięśni, wysmuklających ciało, a także rozciągających. Ćwiczysz jogę? Tutaj także wykorzystasz gumy fitness. Podobnie jak w ćwiczeniach rehabilitacyjnych, a nawet cross fit.

3. Ćwiczenia z taśmą nie znudzą Cię

Rozejrzyj się za zestawami ćwiczeń przy wykorzystaniu taśm fitness. Szybko przekonasz się, że możliwości w zakresie wykonywania takiego treningu jest naprawdę wiele. Z pewnością nie zdążysz się znudzić. Poza tym warto wykonywać nie tylko treningi oparte w całości na wykorzystaniu taśm, ale i każde inne, a jedynie urozmaicane ćwiczeniami z taśmą, np. podczas rozgrzewki, czy po treningowego rozciągania.

4. Taśmy fitness są bardzo wygodne w użytkowaniu

A także w przechowywaniu, czy w „transporcie”. Gumy zmieszczą się nawet w niewielkiej w torebce lub plecaku. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, dlatego wygodnie zabierzesz je ze sobą w dowolne miejsce o dowolnej porze. W ten sposób możesz urozmaicić swój trening w parku, czy zadbać o formę podczas wakacyjnego wyjazdu. Taśmy nie obciążą Twojego bagażu, za to fantastycznie wspierać będą Twoją walkę o wymarzoną sylwetkę.

5. Trening z taśmą fitness to zauważalne efekty

Regularne wykonywanie ćwiczeń przy wykorzystaniu taśm przynosi naprawdę fantastyczne rezultaty. Gumy oporowe czynią bowiem każdy Twój ruch i zaangażowanie poszczególnych partii mięśni efektywniejszymi. Możesz skutecznie wysmuklić ciało, wzmocnić i wymodelować ramiona, zyskać płaski brzuch i zgrabną pupę.

Jak oceniasz ten artykuł?

Dodaj komentarz