Flex Wheeler otrzymał wyjątkową nagrodę podczas Mr Olympia 2020!

flex wheeler nagroda mr olympia 2020
źródło: instagram.com/officialflexwheeler/

Legenda kulturystyki Flex Wheeler otrzymał pierwszą w historii Mr Olympia, nagrodę „Olympia Inspiration and Courage Award” (z ang. „Inspiracja i Odwaga„). Jest to bardzo miły gest organizatorów, Flex Wheeler, otrzymał nagrodę po tym jak lekarze byli zmuszeni amputować mu część nogi.

Historia tego kulturysty jest bardzo wzruszająca, Flex Wheeler jest wielokrotnym mistrzem Arnold Classic, w 1998 oraz 1999 roku, został wicemistrzem Mr Olympia! Niestety z powodu licznych problemów zdrowotnych w Październiku 2019 roku, Flex musiał podjąć się amputacji połowy prawej nogi.

Organizatorzy postanowili uhonorować Flexa Wheelera za jego ogromne serce do walki, sam Flex po otrzymaniu nagrody powiedział, coś co dla wielu osób będzie olbrzymią inspiracją „Kochajcie i akceptujcie siebie!”

„Każdy ma życiowe problemy, każdy miał swoje wyzwania. 
Moje wyzwania nie różnią się od innych ”- powiedział Wheeler. 


„Ale to, czego naprawdę próbowałem się nauczyć przez cały ten proces, to zaakceptowanie tego, czego nie mogę zmienić i zmiana tego, czego nie mogę zaakceptować, i niech tak będzie. 
Ta scena jest dla mnie wszystkim i to tylko zaszczyt być tutaj. 
„Kontynuujcie się kochać, nadal się akceptować” – powiedział Wheeler. 


„Na koniec chcę wam powiedzieć, że wierzę w swoją rasę. 
Myślę, że moja rasa jest największym wyścigiem. 
Myślę, że Bóg umieścił moją rasę na tej planecie, aby rządzić wszystkim, wszystkim pływającym, wszystkim latającym. 
A dla tych, którzy mnie źle rozumieją, mam na myśli moją rasę, rasę ludzką. 
Dziękuję wam wszystkim.”

Flex Wheeler borykał się z poważnymi problemami z krążeniem, które zagrażały jego życiu, przez co był zmuszony do amputacji połowy nogi. Jak widać nie poddał się, musiał zaakceptować to czego już zmienić się nie da, jak widać udało się!

Flex wrzuca materiały, w których pokazuje, że wrócił do treningów na siłowni. Widać, że kulturystyka na zawsze pozostanie w jego sercu i nigdy nie zamierza się poddawać, szacunek!

Flex zdecydowanie zasłużył na nagrodę Mr Olympia Inspiration and Courage Award! Wielkie brawa dla organizatorów za tak wspaniałą inicjatywę! Życzymy dużo odwagi i inspiracji!

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *