Efedryna opis sterydów

Efedryna sterydy

efedryna

Efedryna jest stymulantem, należącym do grupy sympatykomimetyków. Ściśle mówiąc, jest zarówno alfa jak i beta agonistą receptorów adrenergicznych. Efedryna ponadto zwiększa sekrecję norepineferyny, silnego endogennego alfa agonisty.

Działanie efedryny jest podobne do działania podstawowego hormonu adrenenergicznego epineferyny (adrenaliny), która także wykazuje działanie na receptory alfa i beta. Krótko po administracji, efedryna znacząco podwyższa aktywność Centralnego Układu Nerwowego, symuluje także inne komórki docelowe. Działanie taki wywołuje szereg pozytywnych skutków dla zawodników. Podwyższa nieznacznie temperaturę ciała, uwalniając więcej wolnych kwasów tłuszczowych z rozpadu trój glicerydów w tkance tłuszczowej (stymulacja metabolizmu). Pomaga to pozbyć się niepotrzebnej warstwy tłuszczu podskórnego, poprawiając znacznie definicję. Teoretycznie efedryna może przyczyniać się także do wzrostu anabolizmu, poprzez stymulację metabolizmu – czyli nie tylko tłuszczy, ale także protein i węglowodanów.

Efekt symulujący zwiększa także siłę skurczu mięśni szkieletowych. Dlatego efedryna jest często stosowana przez ciężarowców przed startem. Pobudzając CUN podnosi energiczność i możliwość koncentracji stosującego. Nawet nie startujący zawodowo bywalcy siłowni często przyjmują 25 – 50mg efedryny przed treningiem. Pomaga im to zwiększyć intensywność treningu, czyniąc go bardziej produktywnym.

Nie można jednak stosować stale efedryny. Jej efektywność drastycznie spada, jak tylko organizm przyzwyczai się do środka. Warto zatem cyklicznie stosować 2 – 3 miesięczne przerwy w jej przyjmowaniu. Najczęstszym jednak przeznaczaniem efedryny jest jej stosowanie w cyklach pracy nad definicją mięśni

Najbardziej znanym stackiem efedrynowym jest tzw. ECA, czyli połączenie efedryny, kofeiny oraz aspiryny, jeden z najskuteczniejszych suplementów używanych w celach redukcyjnych. Dodana aspiryna ponadto hamuje lipogenezę, blokując procesy magazynowania kwasów tłuszczowych w tkance tłuszczowej.

Oznaką skutecznego działania ECA jest nieznaczny wzrost temperatury ciała, o około 1 stopień. Jeśli temperatura ciała wraca do normy, jest to znak że środek ten przestał już działać.

 

Efedryna może powodować wiele niechcianych skutków ubocznych, których użytkownik powinien być świadomy. Drżenie rąk, dreszcze, nadmierne pocenie się, wzrost tętna, zawroty głowy, poczucie niepokoju. Skutki te przeważnie słabną po pewnym okresie stosowania efedryny. W działaniach ubocznych efedryna wykazuje podobne właściwości do Clenbuterolu, mogą być stosowane zamiennie. Efedryna może także powodować spadek apetytu, co nie jest złe w cyklach redukcyjnych, kiedy kaloryczność diety jest mocno obniżona. Często występują także bóle głowy i podwyższone ciśnienie krwi. Osoby cierpiące na dysfunkcje tarczycy, nadciśnienie, problemy z sercem, nie powinny zdecydowanie przyjmować efedryny.

W ostatnich latach wiele dyskutowano nad dostępnością środków zawierających efedrynę. Kontrowersyjność wzbudzał fakt, iż tabletki efedryny wykorzystywane są do produkcji metamfetaminy, nielegalnego narkotyku. Struktura chemiczna obu środków jest dosyć podobna, potrzebna jest tylko pewna ilość kilku chemikaliów, aby zmienić efedrynę w wspomniany wcześniej narkotyk. Dlatego dostępność efedryny została bardzo mocno ograniczona, zmuszając zawodników do nabywania jej na czarnym rynku, z czym nie ma jednak większych problemów.

Serwis Pakernia24.pl nie poleca ani nie namawia do zażywania sterydów oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane ich aplikowaniem, wartość merytoryczna która jest zawarta na stronie ma charakter wyłącznie informacyjny.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz