Derek Poundstone Strongman wymiary i biografia

Poundstrone DerekDerek Anthony Poundstone urodził się 28 września 1981 roku w Mountain Home Air Force Base w Idaho,37 latek jest amerykańskim trójboistą siłowym oraz profesjonalnym strongmanem, jednym z najlepszych siłaczy w USA i na Świecie.

Ukończył dwuletnią szkołę policyjną i zaczął pracę na posterunku w mieście Naugatuck w stanie Connecticut, ze wzrostem 186 cm i wagą 150 kg jest imponującym stróżem prawa z którym chyba nikt nie chciałby mieć do czynienia, oprócz zarobku z bycia policjantem Poundstone również zarabia jako właściciel i zarządca kompleksu apartamentów, oraz z zawodów sportowych.

Kariera sportowa Dereka Poundston

Pierwszym sportem za który Derek się wziął był trójbój siłowy, z wielkim samozaparciem i zaangażowaniem uczestniczył w zawodach trójbojowych, następnie zaczął brać udział w zawodach strongman bardzo intensywnie trenując i osiągając 5 miejsce w Mistrzostwach USA Strongman 2006 po których otrzymał zaproszenie na kolejne prestiżowe zawody Mistrzostwa Świata IFSA Strongman 2006, niestety dwa tygodnie przed zawodami Poundstone doznał poważnej kontuzji kręgosłupa przy próbie pobicia rekordu w martwym ciągu z obciążeniem 366 kilogramów i nie mógł w nich uczestniczyć.

Kontuzja pleców okazała się na tyle poważna że usłyszał od lekarzy najgorszą prognozę którą może usłyszeć sportowiec, że już nie będzie mógł robić tego co kocha, podnosić ciężarów. Ale Derek miał cel „Zostać najsilniejszym człowiekiem na Świecie”, nie mógł zrezygnować ze swojego marzenia, więc zaczął intensywną rekonwalescencje, z głęboką wiarą i zaangażowaniem chciał udowodnić lekarzom że się mylili, skupiał się na ćwiczeniach które może wykonywać bez nadmiernego udziału kręgosłupa, takich jak wyciskanie.

Derekowi udało się wygrać stanowy konkurs wyciskania i to zmotywowało go jeszcze bardziej do powrotu do sportu Strongman, zaczął rozwijać wszystkie części ciała aby tego dokonać i udało mu się. W 2007 roku wygrał Mistrzostwa USA Strongman z największą przewagą zdobytych punktów w historii tych zawodów było ich aż 30.

W latach 2007, 2009 i 2010 zdobywał pierwsze miejsca w zawodach Mistrzostw USA Strongman co dało mu rekord w ilości wygranych w tych prestiżowych zawodach. W roku 2008 na zawodach Frotissimus w Kanadzie udało mu się pokonać jednego z najlepszych siłaczy na świecie Žydrūnasa Savickasa z Litwy, zajął pierwsze miejsce za które zgarnął 14 tysięcy dolarów. Zadebiutował na Mistrzostwach Świata IFSA Strongaman w 2007 roku w Korei Południowej zajmując 4 miejsce.

Oprócz Savickasa , Derek Poundstone rywalizował również z polskim strongmanem Mariuszem Pudzianowskim, którego udało mu się pokonać w 2008 roku na zawodach Super Serii w Mohegan Sun, kwalifikując się do kolejnych Mistrzostw Świata Strongam które odbywały się w tym samym roku w USA, początek miał dobry, wygrał swoją grupę kwalifikacyjną a następnie rywalizował o tytuł najsilniejszego z Mariuszem Pudzianowskim który niestety dla Dereka okazał się trochę lepszy i koniec końców zajął 2 pozycję i został Wicemistrzem Świata Strongman, jest to do tej pory najwyższy wynik w tych zawodach Dereka.

Rok po zajęciu wicemistrza Poundston wystartował z jeszcze większą chęcią wygrania Mistrzostw Świata Strongman 2009 na Malcie, ale i to nie pomogło, ku zdumieniu jego i wszystkich pokonał go nawet jego rodak Brian Shaw, Derek zajął wtedy 4 miejsce. W 2010 roku wystąpił kolejny raz na zawodach Mistrzostw Świata Strongman w RPA ale tam pozycja którą zajął go nie cieszyła, 9 miejsce daleko jest od jego marzeń zostania najsilniejszym człowiekiem na świecie.

Derek Poundston nie startował tylko w zawodach wyżej wymienionych, uczestniczył również w Arnold Strongman Classic w 2008 roku w USA zajął 2 miejsce, w 2009 zajął 1 miejsce i w 2010 również zajął 1 miejsce pokonując swojego groźnego rywala Žydrūnasa Savickasa.

Poundstone vs Pudzianowski – WIDEO

Życiowe rekordy Dereka Poundstona

Wyciskanie – 249,5 kilogramów
Przysiad – 353,8 kilogramów
Martwy ciąg – 436 kilogramów

Derek Poundston Wymiary ciała

wzrost – 186 cm
waga – około 150 kg

Osiągnięcia Dereka Poundstona

2006 rok zajęcie 5 miejsca w Mistrzostwach USA Strongman w Columbi
2006 rok zajęcie 3 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Świata Strongman na Ukrainie
2007 rok zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach Świata Strongman w Charlotte
2007 rok zajęcie 2 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Świata Strongman na Ukrainie
2007 rok zajęcie 4 miejsca w Mistrzostwach Świata IFSA Strongman w Korei Południowej
2007 rok zajęcie 3 miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongman na Litwie
2008 rok zajęcie 1 miejsca w zawodach Super Seria w Mohegan Sun
2008 rok zajęcie 2 miejsca w zawodach Arnold Strongman Classic w USA
2008 rok zajęcie 2 miejsca w zawodach Super Seria w Nowym Jorku
2008 rok zajęcie 1 miejsca w zawodach Fortissimus w Kanadzie
2008 rok zajęcie 4 miejsca w zawodach Super Seria w Lysekil
2008 rok zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Świata Strongman w USA
2009 rok zajęcie 1 miejsca w zawodach Arnold Strongman Classic w Usa
2009 rok zajęcie 1 miejsca w zawodach Giganci Na Żywo w Mohegun Sun
2009 rok zajęcie 2 miejsca w zawodach Fortissimus w Kanadzie
2009 rok zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach USA Strongman w Morgantown
2009 rok zajęcie 4 miejsca w Mistrzostwach Świata Strongman na Malcie
2010 rok zajęcie 1 miejsca na zawodach Arnold Strongman Classic w USA
2010 rok zajęcie 9 miejsca na Mistrzostwach Świata Strongman w RPA
2010 rok zajęcie 1 miejsca w Mistrzostwach USA Strongman w Las Vegas

Redaktor Pakernia24: Bartek Janczak

Ocena: 5/5 | Głosów: 4

Dodaj komentarz