Decadurabolin podstawowe informację o sterydzie

Decadurabolin sterydy

decadurabolin

Deca Durabolin jest silnie anaboliczną i umiarkowanie androgenną formą nortestosteronu. Jest to jeden z najbardziej bezpiecznych środków stosowanych w kulturystyce w celu zwiększania masy mięśniowej i siły. Mechanizm jego działania to przede wszystkim poprawa bilansu azotowego – zwiększenie zapasu nitrogenu. Nitrogen w wiążącej formie jest częścią protein. Pozytywna równowaga nitrogenu jest bezpośrednim impulsem do wzrostu komórek mięśniowych gdyż asymilują one większa porcję protein niż zwykle.

Kolejną znakomitą właściwością durabolinu jest zdolność zmniejszenia poziomu hormonu katabolicznego – kortyzolu/kortyzonu poprzez blokowanie receptorów kortyzolowych – efektem są silne właściwości antykataboliczne nawet podczas diet niskokalorycznych oraz magazynowanie większej ilości wody w tkance łącznej co może wpływać na ustąpienie bólów w stawach. Jest to przede wszystkim przeznaczone dla tych, którzy cierpią na bóle w ramionach, barkach łokciach i kolanach.

Aktywne działanie:do
14-16 dni
Przeciętnedawki:200-400mg
co 7dni
Przeznaczenie:sucha
masa mięśniowa
Działanie:(dekanian)
odczuwalne od 4tego tygodnia, solidne przyrosty od 6tego tygodnia
Długośćdawkowania:8-10
tygodni
Wykrywalność:do 18
miesięcy
Właściwości:silnie
anaboliczny, umiarkowanie androgenny, aromatyzacja zależna od dawki
Blokowanieukładu HPTA:bardzo
silne, szczególnie w wysokich dawkach
Odblokowanie:prawidłowo
21dni po ostatniej injekcji

Nandrolon wpływa również dodatnio na przemianę wapnia i zwiększa masę kości przez co często jest wykorzystywany w medycynie w terapii przeciw osteoporozie. W praktyce daje on dobre przyrosty masy mięśniowej i siły już przy 3mg na każdy kilogram masy ciała. Retencja wody występuje przy większych dawkach choć nie jest tak silna jak w przypadku testosteronu gdyż nandrolon aromatyzuje (w około 20%) do mniej aktywnego norestrogenu. Podobnie jest z konwertowaniem do DHT – w przypadku nandrolonu konwertuje on do NORDHT, ktory nie jest tak silny jak jego testosteronowy odpowiednik dzięki czemu efekty uboczne ze strony DHT są mniejsze – rzadko kiedy występuje trądzik oraz wypadanie włosów. Deca durabolin jest dobrym sterydem bazowym podczas zwiększenia masy mięsniowej – może być łączony z wieloma innymi sterydami anabolicznymi. Przeważnie kulturyści łączą go z testosteronem oraz dianabolem – połączenie niesamowicie skuteczne. W cyklach redukcyjnych znakomicie sie natomiast uzupełnia z winstrolem i propionatem testosteronu.

Mimo, że skutki uboczne przy stosowaniu dawki do 400 mg na tydzień są rzadkie, niektóre efekty uboczne mogą jednak wystąpić. Najczęstszym problemem jest przede wszystkim podwyższone ciśnienie krwi. Ponieważ deka durabolin powoduje wydłużenie czasu krzepnięcia krwi mogą pojawić się problemy z krzepnięciem krwi po skaleczeniach oraz niekontrolowany wyciek krwi z nosa. Niektórzy mogą także doświadczyć bóli głowy oraz spadek libido a nawet tzw efekt ‚deca dick’ czyli brak stymulacji seksualnej i wzwodu, szczególnie wtedy gdy do kuracji nie został włączony testosteron. Nie należy łączyć nandrolonu z trenbolonem gdyż połączenie to może spowodować ginekomastię (efekt progesteronu). Należy również mieć na uwadze iż metabolity nandrolonu mogą być wykryte nawet po 12 do 18 miesięcy po skończeniu kuracji.

 

Serwis Pakernia24.pl nie poleca ani nie namawia do zażywania sterydów oraz nie ponosi odpowiedzialności za skutki spowodowane ich aplikowaniem, wartość merytoryczna która jest zawarta na stronie ma charakter wyłącznie informacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *