9 powodów dla których warto zamówić catering wegetariański

katering dietetyczny

Interesuje Cię tzw. dieta pudełkowa? Wciąż jednak wahasz się i nie wiesz, czy zdecydować się na jej przetestowanie? Oto 9 powodów, które przekonają Cię do tego, że warto jej spróbować, a być może i wprowadzić ją do swojego codziennego życia!

Dokonując zamówienia, to Ty decydujesz o kaloryczności zestawu, który otrzymasz. To właśnie klient podejmuje decyzję o tym, w jakim stylu chce otrzymać posiłki (np. catering wegański, sportowy albo gluten free) oraz ile mają mieć kalorii. Najczęściej możesz wybierać między zestawem 1000 kcal a nawet 4000 kcal. Skąd pewność, że właśnie taka będzie ich wartość energetyczna? Nad tym czuwają dietetycy, którzy komponują skład poszczególnych posiłków.

Wszystko jest gotowe!

Nie musisz martwić się o przygotowywanie dań, a co za tym idzie – o zmywanie naczyń po tych przygotowaniach. Nie trzeba bowiem brudzić żadnych garnków, patelni, noży. Co więcej, nie musisz nawet koncentrować się na tym, jak zabierzesz swój obiad do pracy, bo będzie on tak zapakowany, że możesz go spokojnie zabrać ze sobą.

Jesz, gdzie chcesz

To ogromna zaleta tego typu cateringu. Posiłki są zapakowane tak, że możesz skonsumować je w domu, w pracy, w parku i gdziekolwiek tylko chcesz. Zdrowy catering może podróżować razem z Tobą. Jeśli więc najdzie Cię ochota na piknik – zorganizuj sobie jedynie miejsce i miękki koc. Jedzenie już masz.

Nie nusisz martwić się o menu na kolejny dzień

Każdy ma takie dni, gdy zastanawia się, jakie posiłki przygotować na jutro. Wybierając dietetyczny catering – śpisz spokojnie. To dietetycy i food creatorzy planują menu na kolejne dni. Możesz je z łatwością poznać, ponieważ większość firm umieszcza je na swoich stronach internetowych. Możesz również zaczekać na dostawę i wprowadzić do swojego życia taki element niespodzianki.

Jesz dużo wartościowych produktów

Dieta pudełkowa przeszła w ciągu ostatnich lat ogromną metamorfozę! Teraz, Twoje posiłki będą składały się z ciekawych warzyw, owoców, wartościowego nabiału oraz zbóż. Co ciekawe, wiele firm nie korzysta nawet z półproduktów, a wszystkie swoje posiłki przygotowuje samodzielnie, od zera. Otrzymujesz więc bogate, pełnoziarniste chleby i naleśniki, wyśmienite jogurty z owocami i inne desery, czy ciekawe zapiekanki, które zaspokoją skutecznie głód na wiele godzin.

Poznajesz nowe smaki

Food creatorzy i dietetycy pracują nad tym, aby przygotowane posiłki dostarczały nie tylko odpowiednich kalorii. To również wyzwanie polecające na stworzeniu interesujących wizualnie, a przede wszystkim smakowo dań. Dzięki temu możesz spróbować czegoś zupełnie nowego, poznawać smak warzyw, owoców, kasz i zestawień, których do tej pory nie znałeś. Działa to również niezwykle inspirująco, bo być może po pewnym czasie będziesz chciał samodzielnie przygotować podobne posiłki.

Zapominasz o kolejkach

Jeśli robienie zakupów w marketach to dla Ciebie udręka – catering wegetariański wyzwoli Cię z tego obowiązku. To szczególnie istotne dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową. Otrzymując codziennie gotowe posiłki, nie musisz odwiedzać sklepów, ani stawiać czoła promocjom. Nie tracisz też czasu na stanie w kolejkach. Możesz ten czas przeznaczyć na relaks, przeczytanie ulubionej książki, zabawę z dziećmi.

Oszczędzasz czas

Dietetyczny catering pozwala Ci zaoszczędzić tak cenny czas. To rozwiązanie, które z pewnością docenią osoby zapracowane. Dzięki niemu nie tracisz czasu nie tylko na zrobienie zakupów. Nie musisz też gotować, zmywać, ani planować posiłków. Szybko zorientujesz się, że masz więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Nabierasz zdrowych nawyków

Warto pamiętać o tym, że dieta pudełkowa to również swego rodzaju nauka. Obserwując codzienne zestawy posiłków, poznajesz sycące dania, które mieszczą się w wyznaczonym przez Ciebie bilansie energetycznym. Zaczynasz dostrzegać też, jak duże jest bogactwo warzyw oraz owoców w Polsce i ile dań można z nich przygotować. Zaczynasz również jeść regularnie, o wyznaczonych porach, ponieważ Twoje posiłki zawsze będą pod ręką. To sprzyja nie tylko poprawie wyglądu, ale i samopoczucia.

Zapoznaj się z ofertą cateringu dietetycznego w Warszawie oferowane przez FitApetit.

Ocena: 5/5 | Głosów: 2

Dodaj komentarz