6 gadżetów przydatnych na siłowni

Każda osoba uczęszczająca systematycznie do siłowni ma zazwyczaj swoje ulubione gadżety, dzięki którym trening jest przyjemniejszy i wygodniejsze. Oto nasza propozycja sześciu gadżetów przydatnych na siłowni.

  1. Słuchawki bezprzewodowe. Przy wyborze tego sprzętu powinniśmy się kierować zarówno względami praktycznymi, jak i akustycznymi. Przede wszystkim ważne jest odrzucenie modeli z kabelkami, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń. Najlepsze w przypadku użytkowania sportowego wydają się być słuchawki douszne z odpowiednim i stabilnym mocowaniem poza małżowiną uszną. Ważne są także ich parametry techniczne, m.in. moc, długość działania, czy pasmo przenoszenia. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej gdyby był od wytrzymały, elastyczny i odporny na pot.
  2. Shaker sportowy. Gadżet ten jest bardzo przydatny w sporządzaniu ulubionych odzywek czy koktajli. Shakery mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak na siłownię najlepiej zabrać model plastikowy, który jest lekki i bezpieczny w użyciu. Modele sportowe, w odróżnieniu od zwykłych shakerów, charakteryzują się posiadaniem ustnika, dzięki któremu ich zawartość można spożywać bezpośrednio podczas ćwiczeń. Wyróżniamy trzy typy shakerów sportowych: w kształcie słoika, bidonu (wygodniejsze w użyciu) lub automatyczne (zawierające mikser elektryczny).
  3. Ochraniacze na ręce. Rękawiczki treningowe to jeden z tych elementów, bez których nie powinniśmy wchodzić do siłowni. Nie wszyscy ich używają, natomiast trzeba pamiętać, że zmniejszają one ryzyko kontuzji i mikrourazów. Osoby początkujące mogą zaopatrzyć się na początek w ochraniacze tekstylne, które są względnie tanie. Jeśli jednak trening siłowy stanie się naszą pasją, możemy kupić rękawice skórzane, które są wygodniejsze i znacznie trwalsze. Ich minusem jest wyższa cena, ale jednak warto w nie zainwestować, ponieważ w odróżnieniu od tekstylnych przepuszczają powietrze i wchłaniają pot.
  4. Krem do rąk po ćwiczeniach. Jeśli jednak skóra naszych dłoni cierpi po treningu, powinniśmy długo się nie namyślając, zaopatrzyć się w specjalistyczny krem After Workout Hand Cream. Jest on wykonany tylko z naturalnych składników, które od wielu lat używane są na całym świecie do pielęgnacji skóry. Mikstura olejków i tłuszczów daje działanie oczyszczające, regenerujące i nawilżające. Wystarczy wymienić tylko niektóre z nich, np. olejki: arganowy, rycynowy, z drzewa herbacianego, a także masło shea czy skwalan z oliwek. Powodują one błyskawiczne gojenie się pęcherzy czy odcisków, a także regenerują i pielęgnują skórę.
  5. Ręcznik chłodzący. Przedmiot ten staje się coraz popularniejszy, gdyż świetnie nadaje się do używania podczas różnych aktywności fizycznych. Jest wykonany z poliestru (czasem z niewielkimi dodatkami innych składników). Na pierwszy rzut oka wyglądem przypomina ręcznik szybko schnący (niewielkie rozmiary, cienka tkanina). Wystarczy jednak zamoczyć go w chłodnej wodzie, aby spełniał funkcję chłodzącą. Jego największą zaletą jest cecha utrzymywania chłodnej temperatury nawet do dwóch godzin.
  6. Strój sportowy. Ubranie przeznaczone do ćwiczeń powinno być przede wszystkim wygodne. Na początek wystarczy zwykły bawełniany podkoszulek i spodnie dresowe. Dodatkowo, strój powinien być dość przewiewny przy wysokich temperaturach i wystarczająco ciepły przy niskich. Obuwie sportowe stosowane w treningu siłowym powinno być lekkie, o cienkiej podeszwie.
Ocena: 5/5 | Głosów: 3

Dodaj komentarz