Shaw Classic 2020, Brian Shaw zwycięża własne zawody StrongMan – wyniki

źródło: instagram.com/shawstrength/

Brian Shaw to jeden z najpopularniejszych strongmanów Świata, zdobywał trzykrotnie tytuł w zawodach Arnolda Schwarzeneggera – Arnold Strongman Classic oraz czterokrotnie był Mistrzem Świata Strongman. Teraz do swojej kolekcji zdobywa tytuł „Shaw Classic 2020”, jego własnych zawodów strongman.

Brian pokazał wielką klasę wygrywając zawody, ale jeszcze większą, zrzekając się nagrody pieniężnej na rzecz innych zawodników! Podczas Shaw Classic, rywalizowało 10 zawodników, w tym aktualny Mistrz Świata Strongman, Ukrainiec Oleksii Novikov, który zajął zaledwie 3 miejsce!

Zawodnicy konkurowali ze sobą w następujących bojach: martwy ciąg, wyciskanie belki nad głowę, wrzucanie kul na podest, wyciskanie sztangielki oraz spacer buszmena i przenoszenie bardzo ciężkiego przedmiotu.

Zobacz slajdy z Shaw Classic 2020!

Po dwóch dniach zmagań na najwyższym stopniu podium stanął gospodarz zawodów Brian Shaw, który jak już wcześniej wspominałem zrzekł się nagrody pieniężnej. Na drugim stopniu podium stanął JF Caron inkasując 12,100$, najniższy stopień podium przypadł aktualnemu mistrzowi Świata strongman – Oleksii Novikov zarobił 9,100$!

„To był niesamowity skład. Byłem naprawdę zaszczycony, mogąc konkurować z tymi wszystkimi facetami. […] Udało mi się wygrać, ale jak zapowiadałem i już wielokrotnie mówiłem, nie wziąłem żadnej nagrody pieniężnej, więc wszystkie moje pieniądze wracają do tych sportowców. Zatrzymuję natomiast trofeum – ono znaczy dla mnie więcej” – powiedział Shaw po zakończeniu zawodów.

Wyniki Shaw Classic 2020

  1. Brian Shaw – rezygnacja z nagrody pieniężnej
  2. JF Caron  – 12 100 dolarów
  3. Oleksii Novikov – 9100 dolarów
  4. Trey Mitchell – 7100 dolarów
  5. Jerry Pritchett – 6100 dolarów
  6. Adam Bishop – 5100 dolarów
  7. Luke Stoltman – 4100 dolarów
  8. Maxime Boudreault – 3800 dolarów
  9. Kevin Faires – 3400 dolarów
  10. Terry Hollands – 3100 dolarów

Brian Shaw odgryzł się za WSM, podczas których zdobył zaledwie 5 miejsce, zwycięzcą zawodów był Oleksii Novikov, który podczas Shaw Classic, zajął jedynie 3 miejsce! Brian już dziś planuje kolejną edycję Shaw Classic w 2021 roku, z pewnością będzie chciał zachować tytuł w swoich własnych zawodach!

Podsumowanie i wyniki Brian Shaw Youtube (angielski język)

Redaktor Pakernia24: Walczak Sebastian Rasper

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *