Robert Burneika biografia, wymiary, filmik

 Robert Hardkorowy Koksu Burneika, czyli nie ma lipy

Robert BurneikaWitajcie pakerzy ! W tym artykule zajmiemy się najbarwniejszą postacią kulturystyki jaką jest Robert Burneika – Hardkorowy Koksu. Nie ma osoby w Polsce, która by nie znała powiedzenia – nie ma lipy. Skąd się wziął sympatyczny Litwin ?

Robert Burneika urodził się na Litwie, gdzie dorastał z rodzicami i bratem. Od młodych lat Robert miał wpajane pojęcie pracy, nie tylko tej nad samym sobą. Jako dzieciak pomagał ojcu w warsztacie samochodowym. Ciężka praca ukształtowała jego charakter, wiedział jak ciężko jest zarobić na chleb. Sam jednak oczekiwał czegoś więcej od życia, nie chciał bezwzględnej harówki i wiązania końca z końcem, był ambitniejszy i zakładał tylko największe cele, w tym dojście na szczyt.

Jak wielu czołowych kulturystów wzorował się na ideale – Arnoldzie Schwarzeneggerze. Już jako dziecko oglądał go z zapartym tchem powtarzając słowa – chcę być taki jak on. Tak też zrodziła się miłość do „żelaznego sportu”. Zaczął bardzo wcześnie, bo w wieku 14 lat, w skonstruowanej na własnym strychu prowizorycznej siłowni. Ćwiczył tam długi czas, dochodząc do znakomitej, jak na swój wiek formy:

Robert Burneika – wymiary i informację

Imię i nazwisko: Robert Burneika
Data urodzenia: 8.07.1978
Wzrost: 178 cm
Waga (poza sezonem): 114 kg(131 kg)
Klatka piersiowa: 150 cm
Udo: 81 cm
Łydki: 55 cm
Ramię: 61 cm
Kark: 55 cm
Pas: 86 cm

 

Jednak w wieku 18 lat Robert Burneika przeniósł się na profesjonalną siłownie, która stała się jego azylem, drugim domem. Rok później postanowił spróbować swoich sił w zawodach kulturystycznych. W Mistrzostwach Litwy zajął 5 miejsce. Było to niezwykle inspirujące doświadczenie. Robert Burneika zafascynował się rywalizacją, chęć pokazania się na scenie sprawiła, że Koksu odkrył swój plan na życie. Robert był silnym, młodym człowiekiem, czemu dał wyraz w konkursie wyciskania leżąc. W wieku 20 lat wyciskał 184 kg. Gdy nadarzyła się okazja wylotu do Connecticut, spakował walizki, by dalej kontynuować pracę nad sobą.

 

burneika młody

Robert Burneika w wieku 16 lat

Niewielu jednak wie, że Robert Burneika próbował swoich sił w zawodach siłaczy. Był to jednak krótkotrwały moment w karierze – występował on w zawodach w Nowej Anglii, po czym stwierdził, że jednak wraca do macierzystego sportu. Po powrocie zakwalifikował się do zawodów o miano najlepszego w USA, jednak w nich nie mógł wystąpić, gdyż nie posiadał obywatelstwa państwa Ameryki Północnej. W 2008 roku przeprowadził się do słynnego Las Vegas, postarał się o obywatelstwo. Dzięki niemu wystąpił w Mistrzostwach USA zajmując 7 miejsce (wśród 28). Kolejnymi zawodami były konkursy w Ohio (6 miejsce) oraz ponownie Mistrzostwa USA (3). W Mistrzostwach NPC był bliski zdobycia tytułu zajmując 2 miejsce. 2010 rok okazał się przełomowym – Robert zdobył pro kartę federacji IFBB, która uprawnia go między innymi do możliwości występowania na Mr. Olympia. Zdobył ją, dzięki pierwszemu miejscu w NPC NationalChampionships. W 2011 zajął 5 miejsce na New York Pro.

 

burneika robert

Jak sam mówi, kulturystyka sprawiła, że stał się on bardziej zdyscyplinowany i cierpliwy. Hardkorowy Koksu – Robert Burneika jest niesamowitym wulkanem pozytywnej energii, którą dzieli się z każdym. Jego idolem jest JayCutler, a co za tym idzie marzy o byciu jednym z najlepszych na Mr. Olympia.

Najpopularniejszy filmik z udziałem Roberta, jeden z pierwszych:

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *