Wyposażenie szkoły pole dance – czyli nie tylko rurki mają znaczenie

pole dance balet

Pole dance od kilku lat całkowicie odmienia świat fitnessu. Choć z pozoru mało wymagający taniec, w rzeczywistości wymaga ogromnego zaangażowania większości mięśni naszego ciała. Bez odpowiedniego wyposażenia sali treningowej nie moglibyśmy jednak zyskiwać tak zaskakujących efektów: wyrzeźbienia ciała, poprawy koordynacji ruchowej czy nawet jędrności skóry. Jaki sprzęt jest więc niezbędny do treningu pole dance?

Rurka do pole dance – najważniejszy element w każdej sali treningowej

Zarówno osoby trenujące od wielu lat, jak i te, które z pole dance zderzają się po raz pierwszy, kojarzą go przede wszystkim z rurą. Bez niej pole dance nie istnieje. To właśnie rurka do pole dance jest najważniejszym elementem każdej sali treningowej. To, ile znajdzie się ich w studiu, uzależnione jest w głównej mierze od jego powierzchni. Rurki do pole dance powinni znajdować się w odpowiedniej od siebie odległości, tak by każdy z trenujących miał pełną swobodę ruchów. Zwykle jest to ok. 2 m wolnej przestrzeni wokół drążka pole dance.

Wysokość rury także uzależniona jest od samej sali. Zależy ona bowiem od wysokości studia. W większości sal treningowych rury do pole dance mocowane są na stałe, co maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo podczas treningów.

Jak wybrać rurę do pole dance?

Wybór drążka do pole dance uzależniony jest od wielu czynników. Inaczej wygląda także wybór rury do użytku domowego, a inaczej do sali treningowej. W tym pierwszym przypadku skupiamy się bowiem na potrzebach jednej osoby, co pozwala dobrać drążek idealny pod jej ciało. Nieco inaczej jest w przypadku drążków do studia pole dance. Wówczas należy postawić na maksymalnie uniwersalne modele, które sprawdzą się jak najlepiej u wszystkich uczestników treningu. Warto stawiać na rurki o różnych średnicach, tak by każda z osób uczęszczających na zajęcia mogła wybrać drążek najlepszy dla siebie.

Maty do stretchingu – niezbędne przed każdym treningiem pole dance

Zajęcia pole dance nie skupiają się wyłącznie na treningu na rurce. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji, pierwsze minuty upływają na matach do stretchingu. Przygotowanie ciała i rozgrzanie mięśni poprzez wykonanie serii ćwiczeń rozciągających sprawia, że sam taniec staje się dużo przyjemniejszy, a nasze ciało znacznie lepiej dostosowuje się do powierzchni drążka.

Pozostając w wątku mat, warto wspomnieć o samej podłodze na sali pole dance. Jest to najczęściej parkiet gimnastyczny, zabezpieczony w obrębie drążka materacem amortyzującym wszelkie upadki.

Lustra – obserwuj taniec pole dance w odbiciu lustra

Lustra na sali pole dance nie są elementem dekoracyjnym, choć niewątpliwie wyglądają świetnie. Ich głównym zadaniem jest jednak możliwość monitorowania swoich ruchów na drążku. W odbiciu lustra zauważymy błędy, o których nie mielibyśmy nawet pojęcia. Ich duża ilość pozwala przyjrzeć się ciału na drążku z każdej perspektywy, co zwiększa efektywności treningów.

Ocena: 5/5 | Głosów: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *