Mariusz Pudzianowski Pudzian wymiary i biografia

Mariusz Pudzianowski – Strongman, Zawodnik MMA

Mariusz Pudzianowski mma

Mariusz Pudzianowski urodzony 7 lutego 1977 w Białej Rawskiej, jest synem sztangisty – Wojciecha Pudzianowskiego, który bezpośrednio stał się jego pierwszym trenerem. Mariusz zaczął trenowanie sportów siłowych dość wcześnie, bo w roku 1990. Pierwszym jego startem były MP w wyciskaniu sztangi leżąc już w wieku 16 lat. Jak na swój wiek osiągał na „ławie” imponujący wynik 160 kg. W ciągu zaledwie 1,5 roku poprawił ten wynik do 205 kg. Sporty siłowe nie były jedynymi, którymi trudnił się Mariusz, trenował również karate kyokushin (4 kyu), boks oraz rugby w zespole Budowlani Łódź.

Pierwszy start w zawodach strongman datuje się na rok 1999. W tym roku zdobył wraz z Jarosławem Dymkiem pierwszy medal dla Polski w tym sporcie. Jest pierwszym Polakiem, który stał się najsilniejszym człowiekiem na świecie spoza USA i Europy Zachodniej. To Amerykanie nadali mu przydomek Dominator. W 2001 roku Pudzianowski nie wziął udziału w Mistrzostwach Europy, Świata oraz drużynowych Mistrzostwach Par Strongman z powodu pobytu w zakładzie karnym.

Mariusz Pudzianowski wrócił jednak w 2002 roku w świetnym stylu wygrywając Mistrzostwa Świata. W 2008 roku nie wystąpił w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy z powodu kontuzji, jednak zdecydował się wziąć udział w Mistrzostwach Świata i pomimo kontuzji zwyciężył je, stając się pierwszym zawodnikiem, który posiadał 5 tytułów Najsilniejszego Człowieka Świata. Największym rywalem Pudzianowskiego w trakcie jego kariery Strongmana był Litwin, ZyndrunasSavickas oraz Amerykanin Derek Poundstone. 28 lutego 2009 roku Pudzianowski zerwał biceps, co skutkowało wielomiesięcznym wyłączeniem z zawodów i jak się później okazało końcem kariery Mariusza w Strongman.

pudzian spacer
W 2005 roku założył on Szkołę Ochrony Fizycznej – Pudzian Academy, która kształci pracowników ochrony. W 2008 roku Mariusz ukończył studia wyższe, zdobywając tytuł licencjata w Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. W 2010 zdobył tytuł magistra broniąc go na ocenę dobrą. W roku 2013 założył działalność transportową, prowadzi również sale bankietową w Białej Rawskiej.

Mariusz Pudzianowski

Sam uważa, że w Strongmanie osiągnął to co miał, dlatego podjął nowe wyzwanie. Zdecydował się spróbować swoich sił w sportach walki, związując się z federacją KSW. 11 grudnia 2009 na gali KSW XII wygrał w 43 sekundzie pierwszej rundy zmuszając do poddania Marcina Najmana. Pudzian podczas tej walki ważył aż 125 kg. W swojej karierze zawodnika MMA stoczył 12 pojedynków – 8 z nich skończyło się zwycięstwem pudziana (2 nokauty, 2 poddania i 4 decyzje), 3 porażką (3 poddania), jedna walka z James’emThompson’em została początkowo uznana za zwycięską, jednak po gali zmieniono werdykt na no contest.

Mariusz Pudzianowski to legenda polskiego sportu, człowiek, który jest wzorem dla wielu młodych ludzi. Z niecierpliwością czekamy na jego kolejną walkę, kto wie, może już wkrótce zobaczymy go w walce o pas wagi ciężkiej federacji KSW? Czekamy z niecierpliwością 🙂 !

 

Mariusz Pudzianowski wymiary jako strongman

– biceps(ramie): 56 cm
– kark: 54 cm
– obwód pasa: 92 cm
– obwód uda: 80 cm
– waga: 142 kg
– wzrost: 186 cm
– obwód klatki piersiowej: 148 cm
– obwód przedramienia: 45 cm

Mariusz Pudzianowski wymiary jako zawodnik MMA

– biceps: 53 cm
– obwód pasa: 90 cm
– obwód uda: 74 cm
– waga: 125,8 kg
– obwód klatki piersiowej: 140 cm

Mariusz Pudzianowski w akcji jako Strongman

Walka Pudziana w MMA

Redaktor Pakernia24: Tomasz Woliński

5/5 - (5 votes)

One thought on “Mariusz Pudzianowski Pudzian wymiary i biografia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *